8/10/2020
دوشنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
فقر زنان سرپرست خانوار نسبت به دیگر افراد جامعه بیشتر است
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی:

فقر زنان سرپرست خانوار نسبت به دیگر افراد جامعه بیشتر است

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: فقر زنان سرپرست خانوار نسبت به فقر دیگر اقشار جامعه بیشتر است.

اعتمادآنلاین|مجید الهی راد با اشاره به اینکه اگر یکی از اعضای خانواده با مشکلی مواجه شود، دیگر اعضا نیز زندگی سخت تری خواهند داشت، اضافه کرد: زنان سرپرست خانوار که تحت پوشش این نهاد هستند قبل از اینکه مسئولیت خانواده را به عهده بگیرند از مهارت شغلی برخوردار نبودند که این مسئله موجب شده است تا در پذیرش مسئولیت خانواده مشکلاتی را داشته باشند.

 

به گفته وی، زنانی که مهارت شغلی ندارند و مسئولیت خانواده را عهده دار می شوند موجب می شود که در چرخه فقر قرار گیرند و به دنبال آن مشکلاتی از قبیل ایجاد بیماری های روحی و روانی به دنبال خواهد داشت.

 

الهی راد با اشاره به اینکه 23 هزار خانوار با عنوان زنان سرپرست خانوار تحت پوشش این نهاد هستند، ادامه داد: خانم هایی که به علت فوت سرپرست خانواده مسئولیت خانواده را به عهده گرفتند 17 هزار و 800 خانوار است که شامل 54 هزار و 600 نفر می‌شوند.

 

مدیر کل کمیته امداد خراسان شمالی عنوان کرد: زنانی که به علت طلاق مسئولیت خانواده را قبول کردند 2287 خانوار است که شامل 3750 نفر می شود. همچنین برخی از زنان به علت زندانی بودن سرپرست خانواده مسئولیت خانواده را به عهده گرفتند که 410 خانوار که شامل 1380 نفر می‌شود.

 

وی در رابطه با زنان سرپرست خانوار با عنوان خانواده سرباز، بیان کرد: 250 خانوار که شامل 615 نفر می‌شود نیز با این عنوان تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفته‌اند.

 

الهی راد با بیان اینکه بازتولید فقر نیز در اینگونه خانواده‌ها زیاد است، افزود: کودکان در این خانواده ها در معرض آسیب‌های زیادی هستند که همین مسئله موجب می شود فقر از نسلی به نسل بعد منتقل شود هر چند که این موضوع به طور مطلق نیست.

 

مدیرکل کمیته امداد استان بیان کرد: با توجه به اینکه میانگین سنی زنان سرپرست خانوار در استان پایین است، هدف اصلی، توانمند سازی این زنان است. در این نهاد به دنبال توانمند سازی زنان هستیم. در کنار توانمند سازی خدمات فرهنگی، اجتماعی، درمانی و... به این زنان تعلق می گیرد.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها