2/24/2020
دوشنبه، ۰۵ اسفند ۱۳۹۸
درخشش «مرضیه» در جشنواره فیلم کوتاه ونکوور

درخشش «مرضیه» در جشنواره فیلم کوتاه ونکوور

فیلم «مرضیه» به کارگردانی درناز حاجی‌ها موفق به دریافت 2 جایزه از چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم زنان ونکوور در کانادا شد.

اعتمادآنلاین| جشنواره بین‌المللی فیلم زنان ونکوور (Vancouver International Women in Film Festival) در چهاردهمین دوره‌ برگزاری برگزیدگان خود را شناخت.


این رویداد که یکی از معتبرترین رویدادهای سینمایی است که به موضوع زنان می‌پردازد، 2 جایزه را به فیلم کوتاه «مرضیه» به عنوان تنها نماینده سینمای کوتاه ایران اعطا کرد. 


درناز حاجی‌ها نویسنده و کارگردان «مرضیه» موفق شد جایزه‌ بهترین کارگردانی جشنواره را که با نام انجمن کارگردانان British Colombia کانادا اهدا می‌شود به خود اختصاص دهد.


همچنین هیات داوران جشنواره بین‌المللی زنان ونکوور جایزه‌ بهترین تدوین در فیلم کوتاه را که با نام انجمن تدوین‌گران کانادا اهدا می‌شود به مستانه مهاجر تدوینگر و تهیه‌کننده این فیلم اختصاص داد.


فیلم کوتاه «مرضیه» که محصول مشترک ایران و انگلستان و تولید شده توسط مدرسه فیلمسازی لندن است، نخستین نمایش جهانی خود را در چهاردهمین دوره جشنواره فیلم کوتاه لندن رقم زد. 


«مرضیه» پیش از این نیز افتخارات بسیاری را کسب کرده بود که می‌توان به جایزه بهترین فیلم کوتاه هفتمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی پراگ، جایزه منتخب هیات داوران سی‌ و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران و جایزه بهترین فیلم و بهترین کارگردانی در ششمین دوره جشنواره فیلم شهر اشاره کرد.


پخش بین‌المللی فیلم کوتاه «مرضیه» به عهده‌ پوریا موسوی (GlobeCSF) است.


در این فیلم کوتاه هنرمندانی چون سپیده طاری، شهدیار شکیبا و دیبا حاجیها ایفای نقش می کنند.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها