4/14/2021
چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
عسل پورحیدری در یک قدمی تیم ملی بسکتبال

عسل پورحیدری در یک قدمی تیم ملی بسکتبال

در حالی که دختر نائب رئیس زنان فدراسیون بسکتبال مدت هاست که از این رشته ورزشی دور بوده و از نظر فنی در سطح سایر ملی پوشان و بازیکنان لیگ های داخلی نیست اما قرار است نام وی در فهرست تیم ملی قرار بگیرد.

اعتمادآنلاین| از زمانی که بحث قانونی شدن حضور تیم های ملی بسکتبال زنان ایران در رقابت های بین المللی با حجاب اسلامی مطرح شد، نام عسل پورحیدری دختر فریده شجاعی نائب رئیس فدراسیون بسکتبال هم در کنار سایر اعضای تیم ملی عنوان می شد. اکنون نیز بعد از حضور ناموفق او در تیم نفت آبادان در جریان رقابت های غرب آسیا زمزمه دعوت این بازیکن به تیم ملی شنیده می شود که به نظر اتفاق درستی نیست. 


از وقتی که تیم های بسکتبال زنان ایران فعالیت خود را به طور رسمی شروع کردند، این صحبت ها آغاز شده که در اولین حرکت عجیب پورحیدری یک روز قبل از اعزام تیم نفت آبادان به رقابت های غرب آسیا وارد ایران شده و همراه با این تیم راهی اردن شد.


پورحیدری در آن مسابقات حتی نتوانست زمانی برای بازی کردن از سرمربی تیم بگیرد چه برسد به اینکه عملکردی برای بررسی داشته باشد. شاید مجموع دقایق حضور او در تمام این تورنمنت به 10 دقیقه هم نرسید.


این بازیکن به محض پایان یافتن رقابت های غرب آسیا دوباره راهی آمریکا شد و در یک سال گذشته نیز مشخص نیست در کدام تیم بسکتبال بازی می کرده و چه عملکردی داشته است؟ شواهد امر حاکی از آن است که این بازیکن اساسا مشغول به تمرین و بازی بسکتبال نبوده ولی تلاش می شود تا نام وی وارد فهرست تیم ملی شود.


با اینکه فریده شجاعی نائب رئیس بانوان فدراسیون تاکید کرده برای حضور دخترش در تیم ملی دخالتی نداشته اما حضور او در اردوی ملی را بعید ندانسته و حتی به دلیل حضور دخترش در آمریکا این موضوع را مناسب دانسته است. 


سوال اینجاست که صرف حضور در آمریکا کافی است که یک نفر وارد تیم ملی شود و جای یکی از جوان هایی که در کشور زحمت کشیده و در لیگ برتر عرق ریخته را بگیرد؟ عسل پورحیدری اگر علاقه زیادی به بسکتبال داشت، می توانست امسال در لیگ جذاب و با کیفیت برتر زنان مشغول باشد تا هم شرایط بسکتبال با حجاب را از نزدیک لمس کند و هم توانایی هایش را نشان دهد. با این حال دختر نائب رئیس فدراسیون بسکتبال ترجیح داد به جای حضور در لیگ برتر بسکتبال، در آمریکا به زندگی خود مشغول باشد.


البته انتظار از «شایسته متشرعی» سرمربی جدید تیم ملی که خود این روزها در آمریکا مشغول فعالیت است، این است که تحت فشار قرار نگرفته و بازیکنان شایسته را در فهرست تیم ملی قرار دهد. شاید برخی معتقد باشند که حضور در فهرست 22 نفره تیم ملی اشکالی ندارد و نه تنها عسل پورحیدری بلکه برخی دیگر هم می توانند تا در این فهرست حضور داشته باشند اما باید گفت که این موضوع کاملا اشتباه است. این موضوع عدالت و شایسته سالاری در انتخاب بازیکنان تیم ملی را نادیده می گیرد و باعث ناامیدی دخترانی می شود که در طول سال گذشته، تلاش فراوانی برای به نمایش گذاشتن ظرفیت ها و استعدادهای خود داشته اند. 


درست است که عسل پورحیدری با برخی از ستاره های تیم ملی نیز ارتباط خوبی دارد اما اینجا هم باید سرمربی تیم ملی مراقب باشد که تحت تاثیر یا فشار قرار نگیرد. تیم ملی بسکتبال جای بهترین ها است. حواشی تیم ملی مردان باید به خوبی جلوی چشم بخش زنان باشد و اجازه داده نشود که حتی یک نفر جای یک فرد شایسته دیگر را بگیرد. 


البته این انتظار از فریده شجاعی نائب رئیس کارکشته بسکتبال هم می رود که تمام تلاش خود را فارغ از احساسات مادرانه انجام دهد تا دیوار بنای بسکتبال زنان از همین ابتدا صاف بالا برود.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها