7/7/2020
سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹
یگان‌های ویژه برای کمک به مردم در حوادث نوروزی آمادگی دارند/ 95 درصد تجهیزات یگان‌ها در داخل کشور تولید می‌شود
سردار حسن کرمی، فرمانده یگان‌های ویژه ناجا:

یگان‌های ویژه برای کمک به مردم در حوادث نوروزی آمادگی دارند/ 95 درصد تجهیزات یگان‌ها در داخل کشور تولید می‌شود

سردار حسن کرمی، فرمانده یگان‌های ویژه ناجا با اشاره به ایام نوروز گفت: اگر در جایی مردم در جاده‌ها و شهرها کمک لازم داشته باشند یا حوادث غیرمترقبه مانند سیل و زلزله اتفاق افتد، واحدهای ما در یگان ویژه امدادرسانی به مردم را انجام می‌دهند.

اعتمادآنلاین| سردار حسن کرمی، فرمانده یگان‌های ویژه ناجا با بیان اینکه یگان‌های ویژه همیشه در اولویت نیروهای مسلح بوده است، بیان کرد: عمده ماموریت‌ ما در حوزه امنیت داخلی در کشور است و به لحاظ حساسیتی که دارد، نیروهای یگان ویژه همیشه آمادگی لازم را دارند.

 

وی همچنین در خصوص تجهیزات نیروهای یگان ویژه گفت: عمده تجهیزات ما داخلی هستند و با استفاده از صنایع داخلی تجهیزات مورد نیازمان را تولید می‌کنیم؛ در واقع می‌توان بگویم که 95 درصد تجهیزات ما تولید داخل هستند و در این زمینه هیچ وابستگی به خارج از کشور نداریم. حتی در داخل یگان‌های ویژه از نظر تولید تجهیزات آنقدر غنی و خودکفا شده‌ایم که می‌توانیم به کشورهایی که تمایل دارند از این تجهیزات استفاده کنند، صادرات نیز داشته باشیم.

 

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به سفرهای نوروزی شاهد حضور یگان‌های ویژه نیز خواهیم بود؟ گفت: فرمانده نیروی انتظامی در این مناسبت‌ها برنامه‌ای را برای یگان ویژه در نظر نمی‌گیرد، اما اگر در جایی مردم در جاده‌ها و شهرها کمک لازم داشته باشند یا حوادث غیرمترقبه مانند سیل و زلزله اتفاق افتد، واحدهای ما در یگان ویژه امدادرسانی به مردم را انجام می‌دهند که این امر در کارنامه یگان‌های ویژه بسیار برجسته است. در تعطیلات نوروزی هم آمادگی امنیتی بیشتر مد نظر ما است و یگان‌های خودمان را در این خصوص آماده می‌کنیم.

 

سردار کرمی همچنین درباره آموزش سوارکاری برای یگان‌های ویژه گفت: ما متناسب با شرایط و نوع برنامه‌هایمان از واحدها و تجهیزات مختلف استفاده می‌کنیم، یکی از این واحدها نیز واحد اسب‌واران بود که از چند سال قبل در یگان‌های ویژه سازمان‌دهی شده و فعلا در برخی از اجتماعات مانند اجتماعات ورزشی، گشت در جنگل‌ها و مناطق کوهستانی اطراف تهران از آن‌ها استفاده کرده‌ایم. همچنین این واحد در ورزش چوگان نیز حضور دارد.

 

منبع: ایلنا 

 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها