4/9/2020
پنج شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹
مدارس خوزستان تا آخر هفته تعطیل است/ هنوز برخی خانه‌های خودشان را تخلیه نکرده‌اند/ تصمیماتی برای سرریز سدها اتخاذ کردیم
غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان:

مدارس خوزستان تا آخر هفته تعطیل است/ هنوز برخی خانه‌های خودشان را تخلیه نکرده‌اند/ تصمیماتی برای سرریز سدها اتخاذ کردیم

استاندار خوزستان در خصوص خبر ورود آب به ورودی شهر اهواز، گفت: مقداری آب به ورودی شهر اهواز رسیده که مروبط به کارون نبوده و از کانال سلمان وارد شهر شده است که البته ان‌شاء‌الله در حال کنترل است.

اعتمادآنلاین| غلامرضا شریعتی در تشریح آخرین وضعیت کنترل سیلاب در استان خوزستان گفت: خروجی سدها کم شده است؛ با این حال در حال حاضر 3200 متر مکعب بر ثانیه آب کارون در حال عبور از مقطع اهواز است. در خصوص کرخه هم 2475 متر مکعب خروجی داریم؛ چراکه ورودی کرخه همچنان بالا است و همین موضوع هم شهرهای پایین دست را تحت فشار قرار می‌دهد. اگر آورد کرخه کاهش پیدا کند، خروجی این سد را هم کاهش می‌دهیم.

 

استاندار خوزستان در خصوص خبر ورود آب به ورودی شهر اهواز هم گفت: مقداری آب به ورودی شهر اهواز رسیده که مربوط به کارون نبوده و از کانال سلمان وارد شهر شده است که البته ان‌شاء‌الله در حال کنترل است. همچنین جلسه مدیریت بحران استان شب گذشته برگزار شده و تصمیماتی هم برای کنترل سرریز سدها اتخاذ شده است. 

 

شریعتی همچنین در خصوص انتقاد خود از عدم تخلیه برخی خانه‌ها در مسیر سیلاب و آخرین تحولات در این زمینه گفت: به آمار خانه‌های تخلیه شده افزوده شده است اما هنوز برخی برای تخلیه منازل خود مقاومت می‌کنند. این در حالی است که امروز مدارس استان تعطیل است و طبق اعلام قبلی احتمالا تا پایان هفته هم شرایط بازگشایی مدارس مهیا نباشد. 

 

منبع: ایلنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها