7/13/2020
دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹
اردبیل میزبان همایش گردشگری سلامت اکو شد

اردبیل میزبان همایش گردشگری سلامت اکو شد

محمدرضا کرباسی معاون امور بین الملل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اعلام کرد: دومین همایش و نمایشگاه بین المللی گردشگری سلامت کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) از 28 تا 30 خرداد ماه در اردبیل برگزار می شود.

اعتمادآنلاین| محمدرضا کرباسی روز چهارشنبه در جلسه گفت و گوی دولت و بخش خصوصی اردبیل گفت: در آیین افتتاح این همایش نمایندگانی از 10 کشور عضو اکو ، نمایندگان و سفیران 15 کشور و 100 مهمان خارجی حضور خواهند داشت.


وی با اشاره به اینکه آیین افتتاح در دانشگاه محقق اردبیلی خواهد بود، اظهار داشت: هدف از برگزاری این همایش گسترش همکاری های کشور های عضو اکو در حوزه سلامت گردشگری و نیز معرفی قابلیت های استان اردبیل در این بخش است.


کرباسی بیان کرد: از وزیران کشورهای عضو اکو و سفرای مقیم تهران و 25 مقام رسمی کشورهای مختلف برای شرکت در این همایش دعوت شده است.


معاون امور بین الملل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ادامه داد: برای برگزاری بهتر این همایش زیر ساخت های لازم با تشکیل شورای سیاست گذاری همایش فراهم شده است.


حسین پیر موذن رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل هم در این جلسه گفت: کشورهای عضو اکو از قابلیت فراوانی بویژه در حوزه گردشگری برخوردار هستند و تمامی کشورهای عضو تلاش می‌کنند تا شهروندان خود را به افزایش سفر و سیر و سیاحت ترغیب کنند. 


وی بیان کرد: با توجه به هدف گذاری افزایش حضور تعداد گردشگران در کشورهای عضو اکو به نظر می‌‌رسد بیش از این می‌ توان مناسبات اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی و تقویت بخش گردشگری را گسترش داد.


به گفته وی، اعضای اکو هم اکنون با حدود 450 میلیون نفر جمعیت و هشت میلیون کیلومتر مربع وسعت از امکانات طبیعی، تاریخی، فرهنگی و گردشگری بی نظیری برخوردار هستند.


پیرموذن تاکید کرد که این همایش علاوه بر گسترش تعامل و مراودات اقتصادی کشورهای عضو اکو فرصت خوبی برای شناساندن ظرفیت های اقتصادی ، صنعتی و بازرگانی استان اردبیل است.


ایران ، ترکیه ، پاکستان ، افغانستان، جمهوری آذربایجان، قزاقستان، ترکمنستان، قرقیزستان، ازبکستان و تاجیکستان کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) می باشند.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها