4/8/2020
چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
از رسیدن نرخ تورم خوراکی‌ها به 46 درصد تا پیشنهاد آزادی واردات خودرو

سرخط مهم‌ترین خبرهای اقتصادی/ 8 اردیبهشت‌ماه 1398

از رسیدن نرخ تورم خوراکی‌ها به 46 درصد تا پیشنهاد آزادی واردات خودرو

مصرف روزانه بنزین در کشور باید به 50 میلیون لیتر برسد و مابقی صادر شود، تورم خوراکی‌ها به 41 تا 46 درصد رسید، واردات خودرو باید آزاد شود و تمهیدات دولت برای تنظیم بازار ماه رمضان، از جمله مهم‌ترین خبرهای اقتصادی امروز بود.

اعتمادآنلاین| مصرف روزانه بنزین در کشور باید به 50 میلیون لیتر برسد و مابقی صادر شود؛ الیاس حضرتی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه مصرف روزانه بنزین باید در کشور به 50 میلیون لیتر برسد و مابقی صادر شود، گفت: پول صادرات بنزین باید به دهک‌های پایین جامعه داده شود، براین اساس که یارانه نقدی دهک‌های پایین جامعه به جای 45 هزار تومان به 120 هزار تومان افزایش یابد و حمل‌ونقل شهری شبه‌رایگان ایجاد شود.

 

تورم خوراکی‌ها به 41 تا 46 درصد رسید؛ تورم 12 ماهه منتهی به فروردین 98 در گروه «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» 41.3 درصد برای دهک اول و 45.9 درصد برای دهک دهم بوده است.


ایران می‌تواند بازار نفتی‌اش را حفظ ‌کند؛ حمیدرضا صالحی، عضو کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، گفت: ایران بازار نفت خود را دارد و می‌تواند بخشی از بازار گذشته‌اش را حفظ کند.


واردات خودرو باید آزاد شود؛ رضا علیزاده، نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: واردات خودرو باید آزاد شود، چرا که در شرایط کنونی فشار روانی بر مردم بسیار است.

 

تمهیدات دولت برای تنظیم بازار ماه رمضان؛ ستاد تنظیم بازار اعلام کرد: در ماه مبارک رمضان گوشت و مرغ منجمد، روغن با 10درصد تخفیف، شکر و برنج با قیمت 7400 تومان عرضه خواهد شد.

 

نرخ سود وام ریالی از ذخایر ارزی اعلام شد؛ در جلسه اخیر هیات امنای صندوق توسعه ملی مصوب شد نرخ سود تسهیلات ریالی از محل منابع صندوق برای صادرکنندگان کالاهای صنعتی و کشاورزی 11 درصد باشد. این در حالی است که بررسی نظامنامه صندوق در بخش تسهیلات ریالی از این حکایت دارد که در بخش کالاهای صنعتی و کشاورزی تغییری ایجاد نشده است.

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها