8/12/2020
چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
مردم چقدر به سیل خوزستان کمک کردند؟
رییس سازمان داوطلبان هلال احمر اعلام کرد؛

مردم چقدر به سیل خوزستان کمک کردند؟

رییس سازمان داوطلبان هلال احمر با اشاره به جذب 150 میلیارد تومان کمک نقدی مردم برای رسیدگی به مناطق سیل زده از نقش صدا و سیما در جذب این مشارکت گفت.

اعتمادآنلاین| نشست هماهنگی معاونت سیمای جمهوری اسلامی با سازمان هلال احمر پیرامون سیل اخیر با حضور رضا پورحسین قائم مقام معاون سیما، محمد نصیری رییس داوطلبان سازمان هلال احمر، اسماعیل رمضانی مدیر کل روابط عمومی هلال احمر، مهدی سالم مدیر شبکه امید و مدیران پخش شبکه های یک، دو و پنج سیما در شبکه امید برگزار شد.

 

قائم مقام معاون سیما در این نشست گفت: اطلاع رسانی سریع و دقیق، آموزش مسائل در زمان بروز حادثه، ارتباط زنده مستمر با مناطق سیل زده و انعکاس حس نوع دوستی مردم با ارسال کمک به مناطق سیل زده از جمله اقدامات شبکه های تلویزیون است.

 

پورحسین افزود: از دیگر مسائل مهم و مورد نیاز مردم سیل زده توجه به موضوعات روحی و روانی است که در این خصوص نیز شبکه ها به صورت ویژه و تخصصی، ویژه برنامه هایی را تدارک دیده اند.

 

وی بیان کرد: مردم مناطق سیل زده مطمئن باشند که تلویزیون و مردم تا پایان مشکلات در کنارشان خواهند بود.

 

همچنین محمد نصیری رییس سازمان داوطلبان هلال احمر گفت: رسانه ملی موثرترین رسانه عمومی کشور است لذا آمادگی داریم در موضوع آموزش های مواجهه با حوادث طبیعی مثل سیل، زلزله، رانش زمین و… با سازمان همکاری کنیم.

 

رییس سازمان داوطلبان هلال احمر با اشاره به رشد سه برابری کمک های مردمی در حادثه سیل در مقایسه با زلزله کرمانشاه تصریح کرد: تا امروز 150 میلیارد تومان کمک نقدی مردم به حساب هلال احمر برای جبران خسارات سیل و کمک به مردم این مناطق واریز شده است که رسانه ملی با همکاری وحمایت سازمان هلال احمر در ثبت این رکورد نقش بی بدیلی داشت.

 

وی ادامه داد: مسأله دیگری که در بحران ها وجود دارد شایعات است. پاسخگویی به شایعات یکی از مهمترین موضوعاتی است که رسانه ملی در این زمان ها می تواند انجام دهد. مثلاً وقتی در فضای مجازی شایعه شد که فلان سد شکسته شده، پخش تصویر زنده سد در شبکه های تلویزیون آرامش را به مردم برگرداند.

 

نصیری ضمن قدردانی از اقدامات و توجه تلویزیون به موضوع سیل و انعکاس اقدامات و خدمات دستگاه های مسئول گفت: حضور عوامل «خندوانه» در روزهای اخیر در خوزستان در بالا بردن روحیه مردم بسیار موثر بود.

 

منبع: مهر

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها