7/16/2020
پنج شنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۹
جزئیات توزیع حواله‌های کاغذ اعلام شد
از سوی حسین انتظامی، دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد؛

جزئیات توزیع حواله‌های کاغذ اعلام شد

حسین انتظامی، دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد بر برخورد قانونی با تخلف برخی شرکت‌های واردکننده کاغذ با ارز دولتی و عدم توزیع آن در بازار تاکید کرد.

اعتمادآنلاین|حسین انتظامی، دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد با اشاره به برخورد قانونی با تخلف برخی شرکت‌های واردکننده کاغذ با ارز دولتی و عدم توزیع آن در بازار گفت:در سال گذشته 260 هزار تن کاغذ، ویژه مطبوعات و کتاب با ارز دولتی وارد شده که فقط 10 درصد آن با موافقت معاونت‌های تخصصی وزارت فرهنگ به دست مصرف کنندگان مطبوعاتی و انتشاراتی رسیده است.

 

او ادامه داد : در این بین 130 شرکت بازرگانی، تخلف داشته‌اند که تخلف 45 شرکت بیش از هزار تن است؛ یعنی کاغذ وارد شده با ارز دولتی را به صورت آزاد در بازار  فروخته‌اند.ثبت سفارش تقریباً همه این کاغذها مربوط به 5 ماهه اول سال 97 یعنی پیش از تشکیل کارگروه ساماندهی کاغذ است، خوشبختانه اعضای کارگروه که نمایندگان تام الاختیار دستگاه‌های متولی هستند با همفکری و هماهنگی، تدابیر انضباطی لازم را در خصوص این شرکت‌ها شروع کرده‌اند.

 

 انتظامی افزود : اسامی این شرکتها که منتشر و بررسی سایر درخواست‌هایشان متوقف شده، به سازمان تعزیرات داده شده تا برخورد قانونی بکند. به‌علاوه به خودشان هم اعلام شده اگر کاغذهای وارداتی را تعیین تکلیف نکنند سایر اقدامات تنبیهی از جمله متوقف کردن درخواست‌های در جریان و همچنین تقاضای ابطال کارت بازرگانی در دستور کار قرار می‌گیرد.

 

او ادامه داد :مقایسه ارقام واردات و مصرف یکساله اخیر نشان می‌دهد که بخشی از آن واردات، موجود است، به عبارت بهتر در جاهایی پنهان شده تا دلالان بتوانند با کمبودنمایی، قیمت را به سطوحی غیرمنطقی ببرند.در روزهای آینده حواله‌های کاغذ  با قیمت مصوب قبلی توزیع می‌شود.

 

منبع: ایلنا 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها