12/2/2020
چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹
تشریح جزئیات بازپروری معتادان در مرکز سروش/ ارائه خدمات مشاوره و مددکاری برای معتادان
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا:

تشریح جزئیات بازپروری معتادان در مرکز سروش/ ارائه خدمات مشاوره و مددکاری برای معتادان

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا اعلام کرد که ظرفیت پذیرش مرکز بازپروری و نگهداری از معتادان مهر سروش به زودی حدود 2000 نفر می‌شود.

اعتمادآنلاین| سردار زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از بازداشتگاه سابق کهریزک که به مرکز نگهداری از معتادان متجاهر با نام «مهر سروش» تغییر کاربری داده است، گفت: از مدتی قبل در هماهنگی با ستاد مبارزه با مواد مخدر تصمیم گرفتیم تا بازداشتگاه کهریزک به مرکز سروش و بازپروری معتادان تغییر کاربری دهد که اقدامات زیادی در این زمینه انجام گرفت و سرانجام حدود سه ماه قبل این مرکز با کاربری جدید آماده بهره برداری شد.

 

وی با بیان اینکه در عملیات‌های جمع‌آوری معتادان متجاهر و پاکسازی محلات تهران بسیاری از افرادی که جمع‌آوری شده بودند به این مرکز منتقل شدند گفت: در مجموع از ابتدای بهمن ماه تا کنون حدود 650 نفر در این مرکز مستقر شدند که اقدامات مختلف درمانی و بازپروری و بازتوانی جسمی و روحی بر روی مددجویان انجام شده و همچنان نیز در حال انجام است.

 

زاهدیان با بیان اینکه در این مرکز روزانه حدود 50 تا 60 نفر از مددجویان روانکاوی شده و خدمات مشاوره و مددکاری دریافت می‌کنند گفت: به زودی کارگاه آهنگری و مرکز پرورش گیاهان زینتی در این مرکز راه اندازی خواهد شد و امروز نیز از کارگاه خیاطی مددجویان رونمایی می‌شود.

 

وی با بیان اینکه تمامی افراد حاضر در این مرکز تحت خدمات مشاوره و روان درمانی قرار می‌گیرند، گفت: همچنین نظارت‌های پزشکی به طور مستمر بر روی این افراد در حال انجام است که کلاس‌های آموزشی نیز برای آنان برگزار خواهد شد.

 

زاهدیان افزود: این مرکز برای پذیرش حدود 2000 معتاد متجاهر ظرفیت‌هایی را ایجاد خواهد کرد و به زودی این افراد وارد این مجموعه خواهند شد.

 

منبع: ایسنا 

 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها