1/17/2020
جمعه، ۲۷ دی ۱۳۹۸
استانی شدن انتخابات قانون شود، دولت تلاش خود را برای اجرای آن می‌کند/ دولت با طرح استانی شدن انتخابات موافق است/ لایحه اصلاح قانون انتخابات جامعیت بالایی دارد
حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رییس جمهوری:

استانی شدن انتخابات قانون شود، دولت تلاش خود را برای اجرای آن می‌کند/ دولت با طرح استانی شدن انتخابات موافق است/ لایحه اصلاح قانون انتخابات جامعیت بالایی دارد

حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: دولت با طرح استانی شدن انتخابات موافق است و در صورت تبدیل این طرح به قانون، تلاش خود را برای اجرای کامل آن به کار خواهد بست.

اعتمادآنلاین| حسینعلی امیری، معاون پارلمانی رییس جمهوری  در حاشیه نشست امروز -چهارشنبه-هیات دولت درباره طرح استانی شدن انتخابات بیان کرد: طرح استانی شدن انتخابات را نمایندگان مجلس تهیه و ارائه کردند، این طرح احکام متعددی داشت از جمله آن استانی برگزار شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی است و دولت نیز با این موضوع موافقت دارد.


معاون پارلمانی رییس جمهوری اظهار داشت: لایحه جامع اصلاح قانون انتخابات که از سوی دولت به مجلس ارائه شد، نتیجه کار کارشناسی بسیار مفصل، مبسوط و دقیق با مشارکت گروه های سیاسی، کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان و کمیسیون های مختلف مجلس و دولت بررسی و تهیه شد.


امیری تصریح کرد: لایحه اصلاح قانون انتخابات از جامعیت بالای و غنای کارشناسی خوبی برخوردار است.


وی گفت: درخواست ما از مجلس شورای اسلامی این بود که این لایحه در دستور کار قرار گیرد که به رای گذاشته شد و نمایندگان مجلس به قرار گرفتن طرح استانی شدن در دستور کار مجلس رای موافق دادند، مجلس این طرح را بررسی و مصوب کرد، این طرح در ادامه فرآیند بررسی به شورای نگهبان ارسال شده است.


امیری افزود: دیروز شورای نگهبان، بخش هایی از این طرح را دارای ابهام دانسته و به نظر می رسد که بخش هایی از آن نیز خلاف اصول قانون اساسی است.


وی گفت: دولت هر چند معتقد است که لایحه دولت از جامعیت کافی برخوردار بوده و کماکان اصرار دارد که این لایحه در دستور کار مجلس قرار گیرد، با این وجود اگر طرح مجلس درباره استانی شدن انتخابات به قانون تبدیل شد، دولت تمام و کمال در اجرای این قانون برخواهد آمد.

 

منبع: ایرنا 

 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها