4/12/2021
دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
آلمادوار از سینماگری می‌گوید که منزوی شد

آلمادوار از سینماگری می‌گوید که منزوی شد

تازه‌ترین فیلم سینمای پدرو آلمادوار با نام درد و افتخار درباره زندگی سینماگری است که در گذشته بسیار موفق بوده، اما اکنون در انزوا به افسردگی دچار شده است.

اعتمادآنلاین|پدرو آلمادوار کارگردان اسپانیایی که در ایران شناخته شده است و با کارگردان‌هایی همچون اصغر فرهادی نیز دوستی دارد برای ششمین بار با فیلم درد و افتخار در بخش مسابقه هفتاد و دومین جشنواره سینمایی کن حضور دارد. این کارگردان پیش از این جوایزی از جشنواره کن کسب کرده اما تاکنون نخل طلای آن را به دست نیاوردده است.

 

فیلم درد و افتخار که آنتونیو باندراس در آن نقش‌آفرینی می‌کند، هشتمین همکاری سینمایی آلمادوار و باندراس محسوب می‌شود. این فیلم، روایت زندگی سینماگری است که در گذشته بسیار موفق بوده، اما اکنون در انزوا به افسردگی دچار شده است. او در تنهایی، به گذشته به سال‌های فعالیت و شهرت خود می‌اندیشد و با مرور آن به اکنون بازمی‌گردد.


آلمادوار 69 ساله از 30 سال پیش تاکنون به نماد سینمای اسپانیا تبدیل شده است. وی نخستین بار در سال 1983 در جشنواره کن شرکت کرد و در سال 1999 برای نخستین بار توانست با فیلم همه چیز درباره مادرم جایزه بهترین کارگردانی را به دست آورد. این فیلم پس از کسب جایزه اسکار در همان سال، آلمادوار را به کارگردانی جهانی تبدیل کرد.

 

آلمادوار  پس از آن نیز چهار بار در بخش مسابقه جشنواره کن، با فیلم‌های دزد در سال 2006، آغوش‌های گسسته در سال 2009، پوستی که در آن زندگی می‌کنم در سال 2011 و خولیتا در سال 2016 شرکت کرد. این کارگردان سال 2017 نیز ریاست هیئت داوران جشنواره را به عهده داشت.

 

«درد و افتخار»، بیست و یکمین فیلم آلمادوار است که از دو ماه پیش در سالن‌های سینما در اسپانیا به نمایش درآمده است. 

 

منبع: ایلنا 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها