7/13/2020
دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹
مراکز مشاوره پیش از طلاق جندان موفق نبوده‌اند/ آموزش‌های زندگی باید از دوران کودکی ارائه شوند
مجید رضازاده، معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور

مراکز مشاوره پیش از طلاق جندان موفق نبوده‌اند/ آموزش‌های زندگی باید از دوران کودکی ارائه شوند

معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور گفت: مراکز مشاوره پیش از طلاق آنچنان که باید در کاهش طلاق موثر نبوده‌اند، زیرا افرادی که به مراکز مشاوره برای طلاق مراجعه می‌کنند، پل‌های پشت سرشان را خراب کرده‌اند و این زوج متقاضی طلاق را نمی‌تواند به راحتی به زندگی مشترک بازگرداند.

اعتمادآنلاین|مجید رضازاده، معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور در خصوص تاثیر اقدامات سازمان بهزیستی و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در کاهش میزان طلاق بیان کرد: مراکز مشاوره پیش از طلاق که با همکاری سازمان بهزیستی و معاونت پیشگیری قوه قضاییه مشغول به فعالیت هستند، چندان موفق نبودند و ما پیش بینی این موضوع را هم داشتیم، زیرا افرادی که به مراکز مشاوره برای طلاق مراجعه می‌کنند، پل‌های پشت سرشان را خراب کرده اند و این زوج متقاضی طلاق را نمی‌تواند به راحتی به زندگی مشترک بازگرداند.

 

وی افزود: کاری که سازمان بهزیستی به زوجین متقاضی طلاق ارائه می‌دهد، مشاوره است و ما تلاش می‌کنیم که به زوجین متقاضی طلاق که دارای مشکلاتی از جمله اختلالات روانی و سوء مصرف مخدر دارند کمک کنیم، اما تعدادی از این زوج‌ها از طلاق منصرف نمی‌شوند و ما به آن‌ها آموزش می‌دهیم که چگونه طلاق با آسیب کمتری داشته باشند.

 

رضازاده بیان کرد: برای پیشگیری از طلاق باید چندگام به عقب برگردیم و آموزش‌ها را از دوران کودکی و مدارس شروع کنیم.

 

وی افزود: خانواده‌ها در دوران مدرسه فرزندانشان علاقه دارند مهارت‌های تست زنی را یاد بگیرند و ما باید مهارت‌های زندگی را به آن‌ها آموزش دهیم؛ بنابراین اولویت در کودکی آموزش مهارت‌های زندگی است.

 

معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور گفت: گام دوم در کاهش طلاق، آموزش‌های پیش از ازدواج است.

 

رضازاده بیان کرد: دو نفری که قصد ازدواج با هم را دارند باید بدانند که چه توقعاتی از یکدیگر دارند و واقع بینانه وارد زندگی مشترک شوند.

 

وی گفت: آموزش‌های پیش از ازدواج کمک می‌کند زوجین زندگی سالمی در آینده داشته باشند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها