4/4/2020
شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹
فرمانده پلیس تهران درباره چای خوردن نجفی در اداره آگاهی توضیح داد + عکس
پاسخ پلیس به برخی ابهامات؛

فرمانده پلیس تهران درباره چای خوردن نجفی در اداره آگاهی توضیح داد + عکس

رییس پلیس پایتخت جزئیات بیشتری از دستگیری شهردار اسبق تهران به اتهام قتل همسر دومش را تشریح کرد.

اعتمادآنلاین| سردار حسین رحیمی در نشست خبری گفت: به محض اینکه ما باخبر شدیم، تمام‌عوامل پلیس اقدامات خود برای شناسایی قاتل را آغاز کردند و در همان دقایق اولیه با توجه به مستندات و مدارک و قرائن و شواهد متوجه شدیم که قتل از طرف ایشان است.

 

او ادامه داد: با توجه به اطلاعات و شواهدی که از فرزند خوانده، تماس‌ها و راننده‌اش به دست آوردیم، نمی‌خواستیم  شرایط طوری شود که به خودش آسیبی برساند.

 

رحیمی با بیان اینکه شش نقطه که احتمال حضور نجفی در آن می‌رفت را شناسایی کردیم، گفت: یکی از این محل‌ها قم بود. یکی ویلایشان و... که در نهایت این فرد حوالی ساعت 19 در محدوده خیابان وحدت اسلامی مشاهده شد و در شرایط تردید برای معرفی خود به آگاهی بود که تنها مشاهده و دستگیر شد.

 

رحیمی با بیان اینکه نجفی هنگام دستگیری تنها بود، گفت: برخی گفتند چرا چایی جلوی این فرد بود؟ ما چایی را برای افسر پرونده و بعد از افطار آوردیم که به ایشان هم داده شد و این رفتار انسانی است.

 

او افزود: گفتند چرا کت و شلوار تن آن فرد بود؟ این فیلم‌ها وقتی گرفته شد که متهم تاره خودش را به آگاهی معرفی کرده و در حال توضیح بود.

 

رییس پلیس پایتخت در مورد سلاح محمدعلی نجفی نیز گفت: این فرد به سبب مسئولیتی که داشته تا سال 94 دارای مجوز حمل سلاح بوده اما محافظ نداشت، اما پس از آن تاریخ این طور نبوده و مجوزی نداشته است.

 

رحیمی با بیان اینکه قتل ساعت 10 انجام شد، گفت: متهم به قتل تا حدود یک ساعت پس از وقوع قتل در محل حضور داشته و مدارکش را جمع‌آوری کرده بوده؛ پس از آن فرزند این فرد به محل رسیده، مطلع شده است. ساعت 12 هم قتل محرز و پلیس وارد می‌شود؛ از اولین فرصتی که ما مطلع شدیم، اطلاع‌رسانی آغاز شد.

 

رییس پلیس پایتخت در مورد اینکه آیا تیر کمانه کرده و به پای نجفی برخورد کرده است، گفت: این موضوع کذب است؛ او هیچ‌ مجروحیتی نداشت، اما لباسش خونی بود.

 

او درباره دلیل سفر به قم نیز گفت: نجفی بعد از خروج از خانه به قم و سرمزار پدرش می‌رود؛ پس از بازگشت، دستگیر می‌شود.

 

نجفی

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها