1/18/2020
شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۸
زنان نیمی از کابینه رئیس جمهوری آفریقای جنوبی را تشکیل می‌دهند

زنان نیمی از کابینه رئیس جمهوری آفریقای جنوبی را تشکیل می‌دهند

سیریل رامافوسا، رئیس جمهوری آفریقای جنوبی در کابینه خود تعداد وزرا را از 36 نفر به 28 نفر کاهش داد. مبارزه با فساد و سوء مدیریت از شعارهای اصلی کمپین انتخاباتی رامافوسا بوده است.

اعتمادآنلاین|رئیس جمهوری آفریقای جنوبی کابینه خود را معرفی کرد که 50 درصد از این کابینه را زنان تشکیل می‌دهند.

 

به‌ گزارش ‌خبرگزاری ‌آسوشیتدپرس، با معرفی کابینه جدید آفریقای جنوبی، این کشور از معدود کشورهای جهان است که "برابری جنسیتی" در کابینه‌اش را رعایت کرده است.

 

همچنین سیریل رامافوسا، رئیس جمهوری آفریقای جنوبی در کابینه خود تعداد وزرا را از 36 نفر به 28 نفر کاهش داد. مبارزه با فساد و سوء مدیریت از شعارهای اصلی کمپین انتخاباتی رامافوسا بوده است.

 

حزب کنگره ملی آفریقا شامل تعدادی از متحدان جاکوب زوما، رئیس جمهوری پیشین آفریقای جنوبی است که در سال گذشته میلادی به خاطر فشارها و اتهامات فساد استعفا کرد. به دلیل حضور این افراد در حزب حاکم راه رامافوسا برای اعمال اصلاحات در کشور دشوارتر است.

 

همچنین ایجاد شغل از دیگر چالش‌ها در این کشور است. در حال‌ حاضر میزان بیکاری در این کشور بالای 25 درصد است.

 

رامافوسا در سخنرانی ملی خود اعلام کرد: افرادی که من امروز برای کابینه معرفی کردم باید انتظارات مردم آفریقای جنوبی را درک کنند. آنها مسؤولیت بزرگی بر دوش خواهند داشت.

 

در میان افراد انتخاب شده برای کابینه جدید آفریقای جنوبی، دیوید مابوزا، معاون رئیس جمهوری نیز حضور دارد که با اتهامات فساد مواجه است.

 

ائتلاف دموکراتیک، مهمترین گروه اپوزیسیون آفریقای جنوبی از رئیس جمهوری به خاطر حفظ مابوزا انتقاد کرد.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها