6/2/2020
سه شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
پایان داستان اسنپ و مسافرش چه شد؟/ تحریم دوباره برای اسنپ
گزارش «اعتمادآنلاین» از ماجرای جنجالی راننده اسنپ و یک دختر؛

پایان داستان اسنپ و مسافرش چه شد؟/ تحریم دوباره برای اسنپ

ماجرای شکایت یک دختر از یک شرکت تاکسی اینترنتی اگرچه به ظاهر به پایان رسیده، اما در شبکه‌های اجتماعی این ماجرا تمام نشده است و حالا بخش دیگری از مردم به دنبال تحریم این شرکت هستند.

اعتمادآنلاین|‌چهار روز پیش دختری جوان در صفحه توییتر خود اعلام کرد که یک راننده اسنپ او را به دلیل بدحجابی در بزرگراه پیاده‌ کرده است. این اکانت در کنار این ادعا، عکس و مشخصات کامل راننده اسنپ را در شبکه مجازی خود منتشر کرد تا بقیه نیز او را بشناسند.

 

این توییت با واکنش زیادی از سوی کاربران این شبکه اجتماعی مواجه شد؛ تعداد زیادی از کاربران معتقد بودند انتشار عکس راننده اسنپ، نقض حریم شخصی راننده و غیرقانونی است. برخی نیز صحت ماجرا را زیر سوال بردند و منتظر واکنش اسنپ شدند.

 

همه اینها در حالی اتفاق افتاد که چندی بعد این دختر اعلام کرد اسنپ با او تماس گرفته و بابت رفتار راننده مذکور از او عذرخواهی کرده است.

 

به دنبال این اخبار تعدادی دست به اعتراض زدند و اعلام کردند که اسنپ را تحریم می‌کنند. تعدادی از آنها حتی به خانه مرد راننده رفتند و از او تقدیر کردند.

 

در مقابل البته سعید عابد، راننده این خودرو، ماجرا را متفاوت با مسافرش تعریف کرد. 

 

عابد راننده 54ساله اسنپ درباره این اتفاق گفت: «روز 16 خرداد برای من تقاضایی از سمت این خانم در شهرک قائم تهران آمد که من آن را پذیرفتم. وقتی رسیدم، این خانم همان ابتدا در خیابان بدون روسری بود و من به خودم گفتم طبق روال گذشته وقتی سوار ماشین شد از ایشان تقاضا می‌کنم به خاطر جریمه نقدی‌ای که برای ماشین‌هایی که چنین تخلفی دارند اعمال می‌شود، روسری‌اش را سر کند. هنوز 150 متر از محل سوار شدن خانم فاصله نگرفته بودیم که من از ایشان تقاضا کردم روسری خود را سر کنند. اما ایشان با لحن تندی گفتند که شما بهتر است در کار دیگران دخالت نکنید و رانندگی‌تان را بکنید. بعد از شنیدن این جمله من نگه داشتم و گفتم که با این حساب من نمی‌توانم شما را برسانم و دقیقاً همان بلوار قائم و در حالی که تنها 150 متر از مبدأ فاصله گرفته بودیم، نگه داشتم که خود خانم از ماشین پیاده شدند و من از ایشان نخواستم از ماشین پیاده شوند. حتی گفتم می‌توانم ایشان را به مبدأ برگردانم.»

 

در مقابل این واکنش، دختر مسافر بعد از گذشت دو روز تمام توییت‌های قبلی خود را پاک کرد و در نوشته‌ای جدید اعلام کرد که از اسنپ، مجموعه‌اش و مردمی که خاطرشان به واسطه این موضوع جریحه‌دار شده است عذرخواهی می‌کند. او همچنین گفت که به قوانین کشور التزام و اهتمام دارد.

 

در پایان این ماجرا شرکت اسنپ شب گذشته در پیامی چنین نوشت: شرکت ایده‌ گزین ارتباطات روماک (اسنپ) بابت جریحه‌دار شدن احساسات عمومی از هموطنان عزیز عذرخواهی می‌کند. به‌ رغم اینکه نقل‌قول اولیه مسافر مبنی بر عذرخواهی اسنپ از ایشان خلاف واقع بوده است، به علت ابراز پشیمانی‌ مسافر، این شرکت از حق شکایت خود صرف‌ نظر می‌کند.

 

حالا، با این واکنش، بخش دیگری از مردم دست به تحریم این شرکت زده‌اند. این قشر معتقدند رفتار اسنپ صادقانه نبوده و تغییر رویکردش جنبه توهین‌آمیزی برای مردم داشته است.

 

 

 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها