5/26/2020
سه شنبه، ۰۶ خرداد ۱۳۹۹
جایگزین برانکو کیست؟/ موضع باشگاه پرسپولیس در قبال اتفاقات اخیر چیست؟

جایگزین برانکو کیست؟/ موضع باشگاه پرسپولیس در قبال اتفاقات اخیر چیست؟

شرایط پرسپولیس در دوران پسابرانکو شرایط ویژه‌ای خواهد بود و به همین دلیل در صورت جدایی قطعی مربی کروات، مدیران باشگاه به دنبال گزینه خارجی و بزرگ خواهند رفت.

اعتمادآنلاین| بعد از هفته‌ها گمانه‌زنی در نهایت برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم  پرسپولیس از این باشگاه جدا شد. این خبر از طریق رسانه‌های عربستانی منتشر شد تا همه بعد از این خبر دوران سختی را برای پرسپولیس بعد از برانکو متصور شوند. در حدود 50 ماهی که برانکو در پرسپولیس حضور داشت، او موفق شد علاوه بر تأثیرگذاری در نحوه بازی‌های این تیم با کسب 7 جام قهرمانی در پرسپولیس ماندگار و تاریخ‌ساز شود و مطمئنا دوران پسابرانکو می‌تواند دوران سخت و ناشناخته‌ای برای پرسپولیسی‌ها لقب بگیرد. هر چند که جانشینی برانکو در این تیم در حال حاضر یکی از سخت ترین کارهاست و باید منتظر روزهای آینده ماند تا ببینیم نیمکت داغ مربیگری پرسپولیس به چه کسی خواهد رسید.

 

* موضع باشگاه پرسپولیس در قبال اتفاقات اخیر چیست؟

 

برانکو پس از 3 نامه برای گرفتن مطالباتش به مسئولان این باشگاه مهلت داد تا نهایتا طلب او را تا 28 خرداد (فردا)‌ فراهم کنند. او همچنین خواستار دریافت 20 درصد از قرارداد فصل آینده‌اش شد که این موضوع خیلی‌ها را امیدوار کرد که برانکو با گرفتن پیش‌قرارداد قصد ماندن دارد؛ چراکه اگر نمی‌خواست بماند پیش‌قرارداد هم درخواست نمی‌کرد. درحالی‌که صحبت از توافق برانکو با الاهلی عربستان به صورت گمانه‌زنی در رسانه‌های ایرانی و عربستانی منتشر می‌شد، حالا خبر می‌رسد که خبر رسمی تا امروز یا فردا اعلام می‌شود. در این شرایط مسئولان باشگاه پرسپولیس قصد ریسک کردن ندارند و می‌خواهند تا پایان مهلتی که برانکو به آنها داده، منتظر پاسخ سرمربی کروات خود باشند. مسئولان باشگاه پرسپولیس روز گذشته نامه‌ای برای برانکو ارسال کردند و از او خواستند بر روی توافقات صورت‌گرفته بماند و هنوز منتظر پاسخ او هستند.

 

* آینده برانکو و پرسپولیس در دادگاه‌های فوتبال رقم می‌خورد؟

 

باشگاه پرسپولیس طبق توافقات قبلی تا فردا فرصت دارد تا مطالبات برانکو را بدهد و در صورتی که این اتفاق رخ ندهد، این مربی کروات می‌تواند قراردادش را فسخ کند، اما طبق ادعای مسئولان باشگاه نه تنها این پول آماده است، بلکه بخشی از پیش‌پرداخت فصل آینده و همچنین پول دستیاران برانکو هم آماده شده است. به همین دلیل منعی برای ادامه کار برانکو و پرسپولیس وجود ندارد. ایرج عرب مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در این خصوص گفت: «ما به برانکو اعلام کردیم پول او آماده شده و همچنین پیش‌پرداخت فصل آینده او را آماده کردیم و این در حالی است که پول دستیارانش هم آماده است و ما مشکلی برای پرداخت مطالبات برانکو نداشته و نداریم.» اگر تا موعد مقرر برانکو پاسخی به نامه باشگاه پرسپولیس ندهد، احتمال دارد این باشگاه به دنبال پیگیری از راه‌های قانونی و حقوقی برای خسارات وارد شده باشد که در این صورت آینده برانکو و پرسپولیس در کمیته‌های رسیدگی فیفا رقم خواهد خورد.

 

*‌ جایگزین برانکو در دوران پسابرانکو چیست؟

 

مسئولان باشگاه پرسپولیس در صورتی که برانکو تا پایان مهلت قانونی حاضر به همکاری با این باشگاه نشود، به دنبال جذب مربی خواهند رفت چراکه تیم قهرمان سه سال اخیر لیگ باید با شرایط مناسبی آماده شده و وارد مسابقات شود. در این باره مسئولان باشگاه پرسپولیس به دنبال جذب مربی خارجی بزرگ می‌روند؛ چراکه از نظر گزینه‌های داخلی دست آنها بسته است و به نظر می‌رسد حضور افرادی که نامشان در رسانه‌ها به صورت گمانه‌زنی مطرح می‌شود، در پرسپولیس صحت نخواهد داشت. در شرایط موجود مسئولان باشگاه پرسپولیس به دنبال مربی بزرگتر از برانکو خواهند رفت و در این شرایط نام 7-6 گزینه به زودی روی میز مسئولان باشگاه پرسپولیس قرار بگیرد تا بهترین انتخاب انجام شود.

 

منبع: فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها