12/8/2019
یکشنبه، ۱۷ آذر ۱۳۹۸
صندلی‌های سالن اصلی تئاتر شهر تا انتهای مرداد تعویض می‌شوند/6 میلیارد برآورد هزینه تعمیرات
سرپرست دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ :

صندلی‌های سالن اصلی تئاتر شهر تا انتهای مرداد تعویض می‌شوند/6 میلیارد برآورد هزینه تعمیرات

سرپرست دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سیستم ماشینری تئاتر شهر تاکنون تعمیر شده و تعویض صندلی‌ها نیز تا پایان مرداد ماه انجام خواهد شد و امیدواریم تا اوایل شهریور سالن فعالیت خود را آغاز کند.

اعتمادآنلاین|«زهرا نوروزی» سرپرست دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره مراحل بازسازی و مرمت سالن اصلی تئاتر شهر که چند ماهی است که به دلیل تعمیرات تعطیل شده است، در گفت وگو با خبرنگار تئاتر خبرگزاری فارس عنوان کرد:‌ سیستم‌های صوتی و نوری تئاتر شهر از قبل خریداری شده بود منتها در این دوره قرارداد ماشینری و تعویض صندلی‌ها بسته شده است.

 

وی در ادامه افزود: از اسفند ماه سال گذشته قراردادی بسته شد که البته به دلیل مشغله سالن اصلی تئاتر شهر آغاز به کار نشد منتها از هجدهم اردیبهشت ماه امسال به تدریج بخش‌هایی از سالن اصلی به ما تحویل داده شده و سیستم ماشینری مستقر شد که ما تا پانزدهم مرداد ماه می‌بایست سالن را تحویل دهیم.

 

نوروزی اظهار داشت: علاوه بر این فعالیت‌ها کارهایی نیز چون کابل کشی و رنگ شدن بخش‌هایی از دیوارها به قرارداد اضافه شد که قبل‌تر در کار نبود به همین دلیل قدری کار بیشتر طول کشید. ما تعهد کردیم که اوایل شهریور ماه سیستم ماشینری و صندلی‌ها را تحویل دهیم.

 

وی درباره تغییرات صندلی‌ها گفت: صندلی‌ها به شکل و فرم گذشته تغییر کرده است البته پشتی آنها بلندتر و جای نشستن پهن تر شده است اما در نهایت فرم و شکل صندلی‌ها همان به گونه گذشته است که تا آخر مرداد ماه نصب خواهد شد.

 

نوروزی با اشاره به جلسه‌ای که روز گذشته با شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی داشته‌اند و مطالعاتی که برای محوطه و نمای ساختمان تئاتر شهر انجام داده‌اند، گفت: برای کل این مطالعات محدوده تئاتر شهر، نمای ساختمان، اتاق‌های پشت صحنه سالن اصلی، گریم و رختکن سالن چهارسو قرار است مشاوری از میراث فرهنگی داشته باشیم که هفته آینده مشاور انتخاب خواهد شد. 

 

وی دراین باره افزود: سپس طراحی آکوستیک کل سالن اصلی و مجموعه را انجام خواهیم داد. 

 

وی درباره تعمیرات ماشینری تئاتر شهر گفت: تاکنون صحنه‌گردان تئاتر شهر، موتور و دیگر بخش‌های آن بازسازی و تعمیر شده است ولی آیتم دیگری به نام آوانسن که در تئاتر شهر متحرک نبود نیز به دیگر بخش‌ها اضافه شده است، البته این بخش نیز در طرح‌های اولیه پیش بینی شده بود، منتها ایجاد نشده بود که ما آن را در برنامه قرار دادیم.

 

نوروزی درباره تعمیرات سالن چارسو نیز توضیح داد: سال گذشته نیز ما تعویض کف و صندلی‌های سالن چارسو را در دستور کار قرار دادیم که این اتفاق افتاد.

 

وی درباره هزینه‌ها و قرارداد تعمیرات سالن اصلی گفت: قراردادی که با خود پیمان کار داشتیم پنج میلیارد تومان بوده ولی 25 درصد هم افزایش داده و حدود شش میلیارد تاکنون برآورد کل دوستان است.

 

نوروزی ابراز امیدواری کرد که تا اوایل شهریور ماه سالن اصلی تئاتر شهر تحویل مجموعه داده شود. 

 

وی در پاسخ به این سؤال که آیا تعمیرات تالار وحدت نیز توسط این بخش از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می‌شود یا خیر، گفت:‌ تا پیش از این اینطور بوده منتها از بودجه سال 97، به خود بنیاد رودکی سپرده شده به همین خاطر هم دیگر ما مسئول تالار وحدت در این بخش نیستیم.

 

منبع: فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها