4/8/2020
چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
سندرز از مواضع جنگ‌طلبانه دولت آمریکا انتقاد کرد

سندرز از مواضع جنگ‌طلبانه دولت آمریکا انتقاد کرد

نامزد دموکرات انتخایات ریاست‌جمهوری آمریکا در مصاحبه‌ای، بار دیگر از آتش‌افروزی‌ها و مواضع جنگ‌طلبانه دولت واشنگتن درباره کشورهای خارجی به شدت انتقاد کرد.

اعتمادآنلاین| برنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت و از نامزد‌های پیشتاز حزب دموکرات در رقابت‌های درون حزبی برای معرفی نامزد نهایی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در مصاحبه با ام‌اس‌ان‌بی‌سی از ماجراجویی‌های نظامی آمریکا انتقاد کرد و گفت باید تلاش شود تا این کشور دیگر هرگز وارد جنگ‌های بی‌پایان نشود.

 

او در پاسخ به این پرسش که «چرا رؤسای جمهوری مانند اوباما و ترامپ در عمل به وعده‌های خود برای بازگرداندن نظامیان آمریکایی  در دیگر کشور ناتوان بوده‌اند»، گفت: سوال خوبی است و قبل از این که به سوال شما پاسخ دهم (باید بگویم) من رئیس پیشین کمیته کهنه سربازان هستم. در مجلس سنا و من با بسیاری از این کهنه سربازان صحبت کرده‌ام؛ و آسیب‌هایی که آن‌ها با آن روبرو شده‌اند را هرگز نباید نادیده گرفت و فراموش کرد.

 

این سناتور آمریکایی با اشاره به آتش‌افروزی‌های آمریکا در منطقه غرب اسیا افزود: اما برای پاسخ به سوال شما، من فکر می‌کنم ما به اراده سیاسی نیاز داریم. ما نه تنها هزاران نفر را از دست داده‌ایم, 5 تریلیون دلار هم هزینه جنگ با تروریسم کرده‌ایم, 5 تریلیون دلار.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها