7/4/2020
شنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۹
کمیسیون ملی یونسکو- ایران از تمام توان برای انعکاس ظرفیت های بم استفاده می کند
حجت الله ایوبی، دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو- ایران: 

کمیسیون ملی یونسکو- ایران از تمام توان برای انعکاس ظرفیت های بم استفاده می کند

حجت الله ایوبی، دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو- ایران، در بازدید از شهر تاریخی بم گفت: این کمیسیون از تمام توان برای انعکاس ظرفیت های شهر بم در زمینه های مختلف از جمله گردشگری استفاده خواهد کرد.

اعتمادآنلاین| حجت الله ایوبی، دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو- ایران، هادی شهسوارپور فرماندار بم، امیر روش بخش معاون ارتباطات و مشارکت ها و سرپرست گروه ارتباطات کمیسیون ملی یونسکو- ایران، علیرضا پشتیبان شهردار و اعضای شورای شهر و دیگر مسئولین شهرستان با حضور در ارگ قدیم بم به بهانه سالروز ثبت بم و چشم انداز تاریخی آن در فهرست میراث جهانی یونسکو، از این شهر تاریخی بازدید کردند.

 

به گزارش اعتمادآنلاین، ایوبی در این دیدار با اشاره به ظرفیت های شهر بم در استان کرمان عنوان کرد: درباره خرما که محصول استراتژیک کشاورزی بم است برنامه هایی برای همکاری با کشورهای دیگر درنظر گرفته شده و کمیسیون ملی یونسکو- ایران برای معرفی ظرفیت های گردشگری شهر بم از تمام‌ توان استفاده می کند.

 

گردشگری

 

وی یادآور شد: مسئله جذب بیش از پیش توریست با توجه به ثبت جهانی بم و چشم انداز تاریخی آن در فهرست میراث یونسکو، امری مهم است و باید از این ظرفیت استفاده کرد.

 

گردشگری

 

سمانه سام نژاد عضو شورای اسلامی شهر بم نیز در حاشیه این دیدار با اشاره به ثبت بم و منظر فرهنگی آن به عنوان میراث جهانی در 17 تیر سال 1382 اظهار داشت: تلاش ما این است هر سال در سالگرد ثبت جهانی بم، اهمیت این شهر را یادآوری کنیم .

 

2134

 

وی با اشاره به اینکه گذشتگان با ابتکار عمل در کویر قنات ها را بنا کرده و نخلستان هایی بزرگ در دل کویر به وجود آوردند تاکید کرد: امیدواریم با حضور دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران اتفاقات جدید در این شهر رخ دهد و شاهد اتفاقات فرهنگی ‌در عرصه ملی و جهانی باشیم.

 

13421

 

حجت الله ایوبی در ادامه این سفر با حضور در گلزار شهدا به شهیدان 8 سال دوران دفاع مقدس ادای احترام کرد.

 

وی همچنین بر مزار ایرج بسطامی حضور یافت.

 

بازدید از قنوات ثبت جهانی اکبر آباد و قاسم آباد، تپه یادمان زلزله و ارگ بم از دیگر برنامه های دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران بود.

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها