7/12/2020
یکشنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹
اسرائیل نیاز به آرامش دارد
وزیر خارجه بحرین:

اسرائیل نیاز به آرامش دارد

وزیر خارجه بحرین در راستای سیاست‌ کشورش برای پیشبرد روند عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی پس از دیدار با همتای صهیونیست خود در واشنگتن بر نیاز اشغالگران به آرامش و همکاری قریب‌الوقوع با آنها تاکید کرد.

اعتمادآنلاین| «خالد بن احمد» وزیر امور خارجه بحرین برای اولین بار با «یسرائیل کاتص»، همتای صهیونیست خود  روز پنجشنبه در آمریکا دیدار کرد.

 

بن‌احمد بر تمایل کشورش برای همکاری کامل با رژیم اشغالگر در زمینه گردشگری و تجارت  تاکید کرد و گفت: مردم اسرائیل نیاز به آرامش دارند.

 

وزیر خارجه بحرین در یک نشست بحث و بررسی در شورای آتلانتیک واشنگتن گفت: منامه امیدوار است که با اسرائیل در زمینه‌های گردشگری و تجارت در آینده نزدیک همکاری داشته باشد. این چیزی است که ما می‌خواهیم به آن دست یابیم. ما این هدف را داریم.

 

او گفت: مردم اسرائیل برای نسل‌های آینده خود به آرامش خاطر نیاز دارند. بنابراین، آنها باید به چیزی که می‌گوییم گوش کنند. این چیزی است که ما به آن باور داریم و می‌خواهیم به آن دست یابیم. منطقه‌ای که مردم اسرائیل به آن تعلق دارند بسیار بزرگتر است، زیرا شامل سرزمین‌های ما و کشورهای ما است.

 

وزیر خارجه بحرین همچنین گفت که با غیبت تشکیلات خودگردان فلسطین از اجلاس اقتصادی منامه که اواخر ژوئن گذشته در منامه برگزار شد دنیا به آخر نرسیده است. او تاکید کرد: هرچه بیشتر در جنبه اقتصادی روند صلح موفق شویم، آنها(فلسطینی‌ها) بیشتر به آن متقاعد می‌شوند.

 

او درباره حضور گسترده رسانه‌های رژیم صهیونیستی در کنفرانس منامه صحبت کرد و گفت که کشورش خبرنگاران اسرائیلی را مجاز به بازدید از شهر منامه و انجام مصاحبه‌ها کرد.

 

بن احمد افزود: خبرنگاران اسرائیلی در کشور ما احساس آرامش خاطر داشتند و دیدند که محدوده‌ای که مردم اسرائیل به آن تعلق دارند گسترده‌تر از  دو کشور مصر و اردن است که با آن موافقت‌نامه‌های صلح با آنها امضا کردند و این که ظرفیت‌های بالقوه بیش‌تر از چیزی است که تصورش را می‌کنند.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها