2/26/2020
چهارشنبه، ۰۷ اسفند ۱۳۹۸
آیا شهروندان خسارت‌دیده می‌توانند از قطع‌ شدن‌های بی‌برنامه برق شکایت کنند؟
کارشناس حقوقی «اعتمادآنلاین» پاسخ می‌دهد:

آیا شهروندان خسارت‌دیده می‌توانند از قطع‌ شدن‌های بی‌برنامه برق شکایت کنند؟

کارگاه خیاطی‌ای دارم که کسب‌وکار آن بر اثر قطع مداوم برق مختل شده و دستگاه‌های برقی‌ام آسیب جدی دیده‌اند، به طوری که متحمل ضررهای مالی سنگینی شده‌ام. آیا می‌توانم از اداره برق شکایت کنم؟ در کدام مرجع؟

اعتمادآنلاین| میراندا مهدوی- پرسش مخاطبان اعتمادآنلاین: کارگاه خیاطی‌ای دارم که کسب‌وکار آن بر اثر قطع مداوم برق مختل شده و دستگاه‌های برقی‌ام آسیب جدی دیده‌اند، به طوری که متحمل ضررهای مالی سنگینی شده‌ام. آیا می‌توانم از اداره برق شکایت کنم؟ در کدام مرجع؟

 

کارشناس حقوقی اعتمادآنلاین: شرکت برق موظف به اطلاع‌رسانی دقیق و پیش‌بینی تمهیدات لازم برای جبران کمبود برق است و در صورتی که از تقصیر و بی‌مبالاتی شرکت برق خسارت مالی یا جانی به شهروندان وارد شود، از باب تبصره ماده 145 قانون مجازات اسلامی و قانون مسئولیت مدنی در صورت احراز تقصیر و صدور حکم قطعی، این خسارت قابل مطالبه است.

 

شما باید ابتدا با طرح دعوا در دیوان عدالت اداری تقصیر شرکت برق را احراز کنید، پس از احراز وقوع تخلف و تصدیق خسارت در دیوان عدالت اداری، لازم است از طریق طرح دعوای جدید در دادگاه عمومی، بر اساس رای قطعی دیوان عدالت اداری، تعیین میزان خسارت و صدور حکم به محکومیت طرف مقابل بر پرداخت خسارت وارده را بخواهید.

 

***

پایگاه خبری اعتمادآنلاین در راستای انجام رسالت آگاهی‌بخشی به جامعه و ارتقای سطح دانش شهروندان نسبت به امور شهری و مسئولیت‌های قانونی موثر بر آن، همچنین ارائه خدمات مشاوره‌ حقوقی رایگان با همکاری وکلای برتر دادگستری، قضات باتجربه و اساتید برجسته حقوقی، به پرسش‌ها و سوالات مخاطبان و شهروندان گرامی در این حوزه پاسخ می‌دهد.

 

شما می‌توانید مشکلات حقوقی خود را از طریق آی‌دی @Modiretemad در تلگرام با ما در میان بگذارید. مشاوران حقوقی ما در اعتمادآنلاین پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها