1/23/2021
شنبه، ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
بدترین صندلی هواپیما کجاست؟

بدترین صندلی هواپیما کجاست؟

یک شرکت هواپیمایی لحظاتی بعد از انتشار گزارشی از بدترین و خطرناک‌ترین صندلی‌های هواپیما، آن را از صفحه خود در فضای مجازی پاک کرد.

اعتمادآنلاین| یک شرکت هواپیمایی لحظاتی بعد از انتشار گزارشی از بدترین و خطرناک‌ترین صندلی‌های هواپیما، آن را از صفحه خود در فضای مجازی پاک کرد.

 

به گزارش اعتمادآنلاین، پایگاه اطلاع‌رسانی مترو خبر داد: شرکت هوایی «KLM India»، در گزارشی که برای لحظاتی در صفحه توییتر این شرکت منتشر شد، از بدترین صندلی‌های هواپیما که هنگام وقوع حادثه بیشترین آسیب‌ها را به مسافران می‌رساند، نوشت، اما لحظاتی بعد آن را حذف و نسبت به انتشار چنین موضوعی عذرخواهی کرد.

 

بر اساس تحقیقات موجود، امن‌ترین صندلی‌های هواپیما نزدیک دُم آن قرار دارد، زیرا 69 درصد از کسانی که از سوانح هوایی جان سالم به در برده‌اند در آنجا نشسته بودند.

 

با وجود این، اختلاف نظرهایی در رابطه با بخش میانی و جلوی هواپیما، در مورد میزان خطرناک بودن آنها، وجود دارد.

 

شرکت «KLM India» در توییت خود وسط هواپیما را خطرناک‌ترین قسمت عنوان کرده بود.

 

اما مجله «Popular Mechanics» اعلام کرده مسافرانی که وسط هواپیما می‌نشینند فرصت نجات بیشتری نسبت به مسافران جلوی هواپیما دارند و این نسبت 56 به 49 است.

 

با این حال کارشناسان سوانح هوایی تاکید دارند مسافرانی بیشترین شانس نجات را در سوانح دارند که در ردیف‌های پنج‌گانه نزدیک به خروجی‌های اضطراری نشسته باشند، به توصیه‌های ایمنی کاملاً گوش دهند، بروشورها را دقیق مطالعه کنند و هنگام بروز حادثه وسایل شخصی خود را فراموش کنند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها