6/2/2020
سه شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
فرسودگی 100 درصد تاکسی‌های ون کشور
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری خبر داد:

فرسودگی 100 درصد تاکسی‌های ون کشور

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: در حال حاضر 13 هزار ون در کشور تردد می‌کنند که صد درصد این ناوگان فرسوده است و نیاز به بازسازی دارند.

اعتمادآنلاین|مرتضی ضامنی افزود: کارخانه تولید خودروی ون در کشور نداریم؛ راه حل نوسازی ون های فرسوده این است که یا این نوع خودرو در داخل کشور تولید شود یا اینکه اجازه واردات آن داده شود.

 

وی ادامه داد: از مجموع 13 هزار دستگاه ون که در کشور تردد می کند، هفت هزار دستگاه مربوط به تهران و باقی آن در کلان شهرهایی مانند مشهد و اصفهان فعالیت می کنند.


ضامنی خاطر نشان کرد: مدل حمل و نقل ون در کلان شهر تهران خوب است و می‌تواند در حمل نقل حدود  10 نفر موثر باشد. به همین دلیل هم مقرون به صرفه است و هم آلودگی کمتری دارد.


ضامنی گفت: در سال 1385 ون وارد سامانه حمل و نقلی کشور شد و در حال حاضر با توجه به فعالیت 13 هزار ون فرسوده این ناوگان نیاز جدی برای نوسازی دارد. پیشنهاد داده‌ایم که در ثبت سفارش خودرو، کاربری عمومی خودرو با کاربری شخصی متفاوت دیده شود تا بتوانیم نسبت به نوسازی ون‌ها نیز از طریق واردات اقدام کنیم.


مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور اظهار داشت: اگر بتوانیم خودروی ون تاکسی را نوسازی کنیم، قطعا بخش دیگری از مشکلات حمل و نقل عمومی با این ناوگان برطرف خواهد شد.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها