2/29/2020
شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
مؤتلفه فهرست مستقل نمی‌دهد/ ارائه فهرست جدا برای انتخابات کار عاقلانه‌ای نیست/ وقتی دنبال وحدت هستیم لیست جدا دادن بی‌معناست/ مؤتلفه شناسایی چهره‌های خود برای انتخابات را آغاز کرده است
حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی، در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین»:

مؤتلفه فهرست مستقل نمی‌دهد/ ارائه فهرست جدا برای انتخابات کار عاقلانه‌ای نیست/ وقتی دنبال وحدت هستیم لیست جدا دادن بی‌معناست/ مؤتلفه شناسایی چهره‌های خود برای انتخابات را آغاز کرده است

حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی، گفت: فکر نمی‌کنم لیست ‌جدا دادن کار عاقلانه‌ای باشد. در کل وقتی دنبال وحدت هستیم دادن لیست ‌جدا معنا ندارد.

اعتمادآنلاین| حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین درباره وضعیت حزب مؤتلفه اسلامی و تصمیماتی که تا به حال برای انتخابات گرفته‌اند، گفت: در جلسات شورای وحدت که شرکت می‌کنیم، حزب هم کار خودش را انجام می‌دهد. طبیعتاً باید به وظیفه‌ای که به عنوان حزب دارد عمل کند، ولی در شورای وحدت هم حضور دارد. به هر حال تلاش حزب در جهت وحدت حداکثری نیروهای انقلاب است.

 

ترقی در پاسخ به این سوال که «آیا ممکن است حزب مؤتلفه فهرست انتخاباتی جدا از جریان اصولگرایی داشته باشد»، گفت: فکر نمی‌کنم لیست ‌جدا دادن کار عاقلانه‌ای باشد. در کل وقتی دنبال وحدت هستیم دادن لیست ‌جدا معنا ندارد.

 

این عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه همچنین درباره احتمال همراهی حزب مؤتلفه با هر تصمیم جریان اصولگرایی توضیح داد: طبیعتاً مؤتلفه همراه با جریان اصولگراست.

 

این فعال سیاسی اصولگرا درباره عملکرد و اوضاع و احوال حزب متبوع خود گفت: احزاب که کار خود را در جریان برنامه‌های انتخابات تعطیل نمی‌کنند! نظرات کارشناسی می‌دهند و پیشنهادهایشان را آماده و بعد در شورای وحدت مطرح می‌کنند.

 

او سپس ادامه داد: اگر احزاب بخواهند دست خالی به شورای وحدت بروند، حرف و پیشنهادی نداشته باشند و فقط تابع باشند که حزب نیستند. حزب باید کار خود را به‌ لحاظ وظیفه‌ و کارکرد حزبی انجام دهد، نیروهای خود را شناسایی کند تا پیشنهادهای لازم و کافی را برای مطرح‌ کردن در ائتلاف داشته باشد.

 

او در جواب اینکه آیا حزب مؤتلفه به مرحله شناسایی چهره‌های انتخاباتی خود رسیده است، بیان کرد: بله، ما در حزب مشغول این کار هستیم.

 

ترقی در پایان، درباره شناسایی چهره‌های حذب مؤتلفه و امکان ارائه فهرست، گفت: اکنون وقت معرفی نیست، اما طبق برنامه مشخص‌شده، هر وقت زمان آن برسد آماده است و فهرست پیشنهادی حزب مؤتلفه ارائه می‌شود.

 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها