7/5/2020
یکشنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۹
برگزاری کنگره‌ها در استان‌ها سبب نشاط سیاسی می‌شود
حمید ملانوری، مدیر کل سیاسی وزارت کشور:

برگزاری کنگره‌ها در استان‌ها سبب نشاط سیاسی می‌شود

مدیر کل سیاسی وزارت کشور گفت: برگزاری کنگره ها در استان‌ها به خصوص استان‌های قومی و مذهبی باعث ایجاد نشاط اجتماعی و سیاسی می‌شود.

اعتمادآنلاین| حمید ملانوری مدیر کل سیاسی وزارت کشور، در جلسه ای که با حضور معاونین سیاسی شماری از  استانداری ها، نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مشاوران حوزه معاونت سیاسی وزارت کشور برگزار شد، تاکید کرد: برگزاری کنگره های داخلی و بین‌المللی و بزرگداشت مشاهیر در استانها به خصوص استان های قومی و مذهبی باعث ایجاد نشاط اجتماعی و سیاسی می گردد که این موضوع به نوبه خود در جهت انسجام ملی بیشتر و تقویت امنیت  کشور موثر خواهد بود.

 

وی ضمن تقدیر از برگزاری موفق کنگره مشاهیر کرد در استان کردستان بیان داشت: تا قبل از برگزاری این کنگره افراد و دستگاه های مختلف نسبت به برگزاری آن تردید داشتند که با ابتکار استاندار کردستان، همراهی همه دستگاه های استانی و ملی و نیز  حمایت های وزیر کشور و آقای دکتر عرف معاون سیاسی، این همایش بسیار موفق برگزار گردید و مایه سرافرازی نظام اسلامی و یأس و نومیدی دشمنان و منافقین شد.

 

مدیر کل سیاسی وزارت کشور ضمن تاکید بر برگزاری برنامه های مشابه در سایر استانها به ویژه در استانهای قومی اظهار کرد: یکی از ظرفیت ها و قابلیت های موجود در حوزه اقوام، وجود مشاهیر، مفاخر و نخبگان معاصر و در قید حیات است که باید ضمن تقدیر از تلاش ها و خدمات آنان از ظرفیت های وجودی آن ها در جهت تقویت همبستگی ملی استفاده کرد.

 

ملانوری در پایان اضافه کرد: اقدامات در حوزه اقوام بایستی موجب تقویت همبستگی ملی شود و  ضرورت دارد با هوشیاری و برنامه ریزی، از اقداماتی که به واگرایی بیشتر دامن می زند، پرهیز گردد.

 

در این جلسه، نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونین سیاسی شماری از  استانداری ها و مشاوران حوزه معاونت سیاسی به بیان نقطه نظرات و راهبردهای پیشنهادی خود پرداختند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها