2/25/2020
سه شنبه، ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
رشته بوکس زیر مجموعه ژیمناستیک شد!

رشته بوکس زیر مجموعه ژیمناستیک شد!

سرانجام پس از ماه‌ها جنجال و تنش، برنامه مسابقات بوکس المپیک توکیو 2020 نهایی شد و مدیریت آن زیر نظر رئیس فدراسیون بین المللی ژیمناستیک قرار گرفت.

اعتمادآنلاین| کمیته برگزاری بازی‌های المپیک توکیو 2020 سرانجام به دنبال تاخیر ناشی از تعلیق اتحادیه بین المللی بوکس، برنامه بوکس در بازی‌های المپیک سال آینده را منتشر کرد.

 

پس از اینکه کمیته بین المللی المپیک (IOC) اتحادیه بین المللی بوکس (AIBA) را به حالت تعلیق درآورد، این مسابقات و مسابقات انتخابی توسط یک کارگروه به ریاست «موریناری واتانابه» رئیس فدراسیون بین المللی ژیمناستیک مدیریت می‌شود.

 

این مسئله پس از آن اتفاق افتاد که کمیته تحقیقات IOC نگرانی‌های شدیدی در مورد مدیریت، داوری و وضعیت مالی AIBA نشان داد و ادعا کرد که بحران در این نهاد پرتنش، خطرهای جدی قانونی، مالی و اعتباری را برای IOC و جنبش المپیک ایجاد می‌کند.

 

اکنون برنامه مسابقات بوکس پس از توافق توکیو 2020 نهایی شده است.

 

مسابقات بوکس قرار است از 25 ژوئیه تا 9 آگوست 2020 در ریوگوکو کوکوگیکان (Kokugikan Ryōgoku) برگزار شود.

 

با تکمیل برنامه بوکس، کل برنامه رقابت‌های توکیو 2020 نهایی شد.

 

مسابقات آزمایشی بوکس قرار است از 29 تا 31 اکتبر به عنوان بخشی از مجموعه رویدادهای آمادگی توکیو برگزارشود.

 

مسابقات انتخابی منطقه‌ای قرار است از ژانویه تا آوریل برگزار شود و پس از آن مسابقات «فرصت نهایی» در ماه مه انجام خواهد شد.

 

ورزشکاران می‌توانند از طریق کمیته ملی المپیک خود، که می‌توانند حرفه ای‌ها را انتخاب کنند، به رقابت بپردازند.

 

داوران مسابقات مقدماتی و مسابقات المپیک توکیو 2020 از فهرست تهیه شده توسط AIBA انتخاب می‌شوند، اما این نهاد خود در انتخاب داوران دخالتی نخواهد داشت.

 

توکیو 2020 همواره ادعا می‌کرد که بحران در AIBA بر آماده سازی این تیم برای برگزاری رقابت بوکس در این بازی‌ها تأثیر منفی نگذاشته است.

 

گفتنی است، در هفته قبل و در پی افزایش فشارها بر غفور رحیموف رئیس ازبکستانی اتحادیه جهانی بوکس (AIBA) که از سوی دادگستری آمریکا نامش در فهرست مجرمان قرار داشت و او را متهم به دست داشتن در تجارت مواد مخدر کرده بود، رحیموف با ارسال نامه‌ای به اعضای کمیته اجرایی این اتحادیه، از سمت خود کناره‌گیری کرد و به 8 ماه حضور خود در راس کار پایان داد.

 

منبع: خبرآنلاین

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها