6/1/2020
دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
هیلاری کلینتون و دخترش یک کتاب می‌نویسند

هیلاری کلینتون و دخترش یک کتاب می‌نویسند

هیلاری کلینتن در حال نوشتن کتابی با همکاری دخترش چلسی است و در آن از زنانی تجلیل می‌کند که به او و تمام زنان، انگیزه ایستادن برابر شرایط موجود داده‌اند.

اعتمادآنلاین|کتاب «زنان جسور» داستان بیش از 100 زن در چند قرن اخیر را روایت می‌کند که راه را برای درخشیدن زنان و مردان هموار کرده‌اند؛ از یک راهبه در قرن 17 تا گرتا ثونبرگ، دخترک 16 ساله سوئدی فعال در عرصه محیط زیست. این نخستین همکاری مادر و تنها فرزند خانواده کلینتن در عرصه ادبیات است که اکتبر امسال از سوی شرکت نشر سایمن اند شوستر به بازار می‌آید.

 

این تازه‌ترین تجربه نویسندگی وزیر خارجه پیشین آمریکا و نامزد ناکام انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016 پس از نگارش «چه شد» است؛ کتابی که در آن ماجراهای ناکامی خود را شرح داده است.هیلاری کلینتن درباره کتاب «زنان جسور» می‌گوید: «اگر تاریخ فقط یک درس به ما بدهد، آن درس این است که دنیا به زنان جسور نیاز دارد. از این رو، در دورانی که مسیر طولانی به شدت دردناک به نظر می‌رسد، امیدواریم از این داستان‌ها نیرو بگیریم و می‌گیریم.»

 

یکی از قدیمی‌ترین چهره‌هایی که در کتاب کلینتن مادر و کلینتن دختر به او اشاره شده، یک شاعر و راهبه قرن هفدهمی است؛ خوانا اینیس دلاکروز که می‌گویند خوانندگان خود را با دیدگاه‌های جسورانه‌اش درباره نقش زنان در جامعه غافلگیر می‌کند. مری بیرد، تاریخ‌نگار و استاد برجسته دانشگاه کمبریج و چیماماندا انگوزی آدیچی، نویسنده نامدار نیجریه‌ای دیگر زنان حاضر در کتاب «زنان جسور» هستند.

 

هیلاری کلینتن ایده نوشتن کتاب را چنین شرح می‌دهد: «هر کدام از این زنان جنگیده و پیروزی‌های به دست آورده‌اند که زمینه را برای پیشرفت همه ما فراهم کرده است. این کتاب در واقع ادامه گفتگویی است که چلسی و من از زمان کودکی او با هم داشتیم و حالا هیجانزده‌ایم که دیگران را هم به مشارکت کردن در این گفتگو دعوت می‌کنیم.» آنها در کتاب خود به منال الشریف، نخستین راننده زن در عربستان سعودی هم پرداخته‌اند.

 

چلسی کلینتن پیش‌تر کتابی مصور درباره زنان برجسته تاریخ آمریکا نوشته و مجموع فروش سه کتاب هیلاری کلینتن به بیش از 300 هزار نسخه رسیده است. سال گذشته هم اعلام شد بیل کلینتن در حال نوشتن پنجمین کتاب خود است.

 

منبع: خبرآنلاین

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها