8/15/2020
شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
960 سازمان مردم‌نهاد محیط‌زیست در ایران فعال هستند

960 سازمان مردم‌نهاد محیط‌زیست در ایران فعال هستند

معاون مشارکت‌های سازمان امور اجتماعی وزارت کشور گفت: از مجموع 20 هزار سازمان مردم نهاد موجود در ایران تعداد 960 فقره از آنها به محیط زیست مربوط می‌شوند.

اعتمادآنلاین| کمال اکبری شامگاه پنجشنبه در مراسم پایانی همایش ملی محیط‌زیست در اردبیل اظهار کرد: 16 درصد از مجموع سازمان‌های مردم نهاد در ایران غیرفعال ، 17 درصد نیمه فعال و بقیه فعال هستند.

وی با بیان اینکه سازمان‌های مردم نهاد به عنوان بدنه اصلی مشارکت‌های مردمی در جامعه می‌باشند، ادامه داد: فعالیت مستمر 960 فقره از اینگونه تشکل‌ها در حوزه محیط زیست نشانگر پویایی و با نشاط بودن حوزه اجتماعی در کشورمان است.

او به دغدغه فعالان مردم نهاد در ارتباط با وجود 2 هزار کمپین محیط‌زیست اشاره کرد و گفت: هفته گذشته به منظور فعال شدن انجمن‌های محلی به بخشداران ابلاغ شد که بدون تشریفات قانونی با اختیاراتی که واگذار می‌شود برای فعالیت این انجمن‌ها در زمینه محیط‌زیست اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه این اقدام سبب تسریع فعالیت این انجمن‌ها و دمیده شدن روحیه امید و نشاط در جامعه می‌شود، افزود: تمام تلاش دولت فراهم کردن بستر لازم برای فعالیت‌های اجتماعی در جامعه ایران است.

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها