90 درصد شکر مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود | اعتمادآنلاین
9/29/2020
سه شنبه، ۰۸ مهر ۱۳۹۹
90 درصد شکر  مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود
جوادی، قائم‌مقام وزیر جهادکشاورزی در امور مجلس:

90 درصد شکر  مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود

محمدعلی جوادی، قائم‌مقام وزیر جهادکشاورزی در امور مجلس، گفت: در حال حاضر بیش از 90 درصد شکر در داخل کشور تولید می‌شود.

اعتمادآنلاین| محمدعلی جوادی، قائم‌مقام وزیر جهادکشاورزی در امور مجلس، بعد از ظهر سه شنبه در آیین تودیع و معارفه روسای سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان که در سالن همایش‌های زیتون این سازمان برگزار شد، شرایط امروز کشور حاکی از آن است که شرایط به مراتب سخت‌تری در برهه کنونی با دوران هشت سال دفاع مقدس داریم، گفت: بی‌شک، اگر بخواهیم با چنین شرایطی مقابله کنیم، تحقق این امر کار ساده‌ای نخواهد بود.

 

وی با بیان اینکه نوع تحریم‌هایی که بر ملت ایران اعمال شده است، حاکی از پیش‌بینی شکست کامل ایران از سوی بانیان این تحریم‌ها دارد، تصریح کرد: امروز دنیا به این نتیجه رسیده است که هیچ چاره‌ای جز کنار آمدن با ملت ایران را ندارد و همه این برکات حاصل تدابیر مقام معظم رهبری و ارکان نظام بوده که باعث شده است امروز از اوج تحریم‌های ظالمانه سربلند بیرون بیاییم.

 

جوادی با تاکید بر اینکه ایران اسلامی در شرایط کنونی علی‌رغم اعمال تحریم‌های ظالمانه از سوی بدخواهان ملت ایران توانسته است جایگاه خود را در ابعاد مختلف در منطقه ارتقا دهد، ادامه داد: یکی از توفیقاتی که ایران اسلامی در شرایط سخت تحریم به دست آورده، موضوع امنیت غذایی است و خوشبختانه در این شرایط توانسته‌ایم از بیشترین ذخایر استراتژیک برخوردار شویم.

 

قائم‌مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور مجلس با یادآوری اینکه ایران اسلامی در طول چهار دهه گذشته همواره با چالش‌ها و تحریم‌ها متعدد مواجه بوده است، اظهار کرد: امروز نیز این شرایط نه تنها تداوم داشته، بلکه سخت‌تر نیز شده است که بی‌تردید تحریم‌های مذکور همانند سال‌های گذشته بی‌اثر مانده و ایران اسلامی تحت هر شرایطی به مسیر پیشرفت خود ادامه خواهد داد.

 

جوادی همچنین از زنجانی به‌عنوان یکی از استان‌هایی که در حوزه کشاورزی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، یاد کرد و گفت: یکی از توفیقات دولت تدبیر و امید در زمینه تولید شکر است که امروز بیش از 90 درصد این محصول در داخل کشور تولید می‌شود. همچنین امروز در زمینه تولید گندم به خودکفایی رسیده‌ایم، این در حالی است که قبل از روی کار آمدن این دولت، 6.5 میلیون تن گندم وارد کشور می‌شد.

 

منبع: مهر

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها