1/25/2020
شنبه، ۰۵ بهمن ۱۳۹۸
هماهنگی امارات و همدستی عربستان در کودتای عدن
یک منبع نظامی یمنی افشا کرد:

هماهنگی امارات و همدستی عربستان در کودتای عدن

یک منبع نظامی یمنی اعلام کرد که کودتای نظامی و سیطره بر عدن در جنوب یمن از قبل بین امارات و شورای انتقالی جنوب برنامه‌ریزی شده و عربستان وعده داده بود که برای ممانعت از اقدامات کودتاچیان وارد عمل شود اما هیچ اقدامی اتخاذ نکرد.

اعتمادآنلاین| یک منبع نظامی یمنی به شبکه الجزیره گفت: کودتای نظامی و سیطره بر عدن در جنوب یمن از قبل بین امارات و شورای انتقالی جنوب برنامه‌ریزی شده و عربستان وعده داده بود که برای ممانعت از اقدامات کودتاچیان وارد عمل شود اما هیچ اقدامی اتخاذ نکرد.

 

این منبع افزود: عبدربه منصورهادی، رئیس‌جمهور مستعفی یمن با مسؤولان عربستانی نشستی را برگزار کرده و درباره خطرناک بودن اوضاع به آن‌ها اطلاع داده بود.

 

چهارشنبه درگیری‌های شدیدی میان شورای انتقالی جنوب و نیروهای دولت مستعفی یمن رخ داد.

 

این منبع نظامی یمنی اعلام کرد که نیروهای دولت مستعفی برای سه روز زمام امور را در دست گرفته بودند همین مساله امارات را به مداخله واداشت و برای شورشیان 400 خودروی زرهی فرستاد.

 

این منبع افزود: عربستان وعده داده بود که به منصور هادی کمک کند اما هیچ اقدامی اتخاذ نکرد.

 

دولت مستعفی یمن شورای انتقالی جنوب و امارات را مسؤول تبعات کودتا در عدن دانست و خواهان توقف فوری حمایت ابوظبی از جدایی‌طلبان شد.

 

کمیته مقدماتی کنگره سراسری جنوب یمن نیز مخالفت خود را با کودتای شورای انتقالی علیه دولت مستعفی اعلام و بر موضع ثابت خود درباره حمایت از دولت منصور هادی تأکید کرد.

 

این کمیته از عربستان خواست مداخله جدی داشته و به مأموریت خود درباره حمایت از دولت مستعفی پایبند باشد

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها