2/25/2020
سه شنبه، ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
مقاومت فعال حداکثری، راهبرد برگزیده ایران
رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری مطرح کرد:

مقاومت فعال حداکثری، راهبرد برگزیده ایران

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری در حساب توئیتری خود نوشت: ایران در مواجهه با فشار حداکثری، راهبرد «مقاومت فعال حداکثری» را با بهره‌گیری متوازن از دیپلماسی سیاسی، دفاعی، حقوقی و رسانه‌ای برگزیده‌است.

اعتمادآنلاین|حسام الدین آشنا به تهدیدها، تحریم ها و فشارهای حداکثری آمریکا بر ملت ایران اشاره کرد و در حساب توئیتری خود نوشت: ایران در مواجهه با فشار حداکثری، راهبرد مقاومت فعال حداکثری را با بهره‌گیری متوازن از : دیپلماسی سیاسی، دیپلماسی دفاعی، دیپلماسی حقوقی، دیپلماسی رسانه‌ای، برگزیده‌است.

 

‌رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری در ادامه یادداشت خود تصریح کرد: فرماندهی واحد و هم‌افزایی موفقیت‌آمیز در جریانات اخیر پهپاد و کشتی، راه درست را نشان داده‌است.

 

اشاره آشنا به رهگیری پهپاد جاسوسی آمریکا درآبهای سرزمینی ایران در بیستم ژوئیه – 30 خرداد ماه 98 و هدف گیری و اسقاط آن در خلیج فارس است و آزادی نفتکش ایرانی «گریس 1»  است. این نفتکش که حامل 2.1 میلیون بشکه نفت ایران بود از چهارم ژوئیه – 13 تیر، تحت فشار و دستور آمریکایی ها توسط پلیس جبل الطارق و نیروهای ویژه انگلیس توقیف شده بود که با مقاومت و پیگیری های حقوقی و دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران و رای دادگاه دولت محلی جبل الطارق، شامگاه پنجشنبه (پانزدهم آگوست – 24 مرداد) به وقت تهران آزاد شد.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها