8/13/2020
پنج شنبه، ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
دوپینگ هفت وزنه‌بردار روسیه مثبت اعلام شد

دوپینگ هفت وزنه‌بردار روسیه مثبت اعلام شد

هفت وزنه بردار روس دیگر به خاطر مثبت شدن آزمایش دوپینگ از طرف فدراسیون جهانی وزنه برداری وقتا محروم و فعالیت‌های آنها تعلیق شد.

اعتمادآنلاین| در حالی که هفته گذشته فدراسیون جهانی وزنه برداری طبق گزارش‌های مک لارن و آزمایشگاه مسکو، پنج وزنه بردار روس را به صورت موقت تعلیق کرد، امروز (شنبه) فدراسیون جهانی اعلام کرد که 7 وزنه بردار روس دیگر نیز به همین خاطر با محرومیت روبرو شده‌اند.

 

از جمله افرادی که به تازگی با محرومیت روبرو شدند، دیمتری لاپیکوف است که در دسته منهای 105 کیلوگرم در المپیک 2008 به مدال برنز رسید و البته چندی پیش نیز از طرف کمیته بین‌المللی المپیک محروم شد. 

 

نادزدا اوستوکینا، وزنه بردار 75 کیلوگرم زنان روسیه و دارنده 3 طلای جهانی نیز در این محرومیان جدید روس‌ها در این رشته ورزشی است.

 

آدام مالیگوف، قهرمان 94 کیلوگرم بازی‌های اروپایی، ماکسیم شیکو و یولیا کونولاویا، ماگمد آبوئف و چنگیز مونوشکوف دیگر وزنه بردارهایی بودند که در این فهرست حضور دارند. 

 

این هفت وزنه بردار روس تا اطلاع ثانوی از هرگونه فعالیت در زمینه رشته‌های ورزشی خود محروم شدند.

 

فدراسیون جهانی وزنه برداری اعلام کرده است که به شدت با ورزشکارانی که قوانین ضد دوپینگ این نهاد را زیر سوال می‌برند، برخورد می‌کند. انتظار می‌رود در روزهای باقی مانده نیز بار دیگر، با ورزشکارانی که آزمایش آنها در این رشته ورزشی مثبت شده برخورد شود.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها