2/22/2020
شنبه، ۰۳ اسفند ۱۳۹۸
تاکید بر تحقق کلیه ابعاد سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی
فرهاد دپژسند، وزیر اقتصاد در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان اصفهان مطرح کرد:

تاکید بر تحقق کلیه ابعاد سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی

فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان اصفهان بر تحقق کلیه ابعاد سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.

اعتمادآنلاین| فرهاد دژپسند، جانشین ریاست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان اصفهان طی سخنانی در جلسه این ستاد در  اصفهان ضمن تاکید بر تحقق کلیه ابعاد سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی گفت: هدف اقتصاد مقاومتی رشد پویا، بهبود شاخص های مقاومت اقتصادی و دستیابی به اهداف سند چشم انداز است و توسعه درون زا، برون نگر ، دانش بنیان، عدالت محور و مردمی بودن رویکرد های آن است.

 

وزیر اقتصاد افزود: اقتصاد مقاومتی تعامل با دنیای پیرامون از زاویه انتقال فنآوری های نو، افزایش صادرات ایران به دنیا و تامین مالی را پیگیری می کند و به دنبال افزایش سهم اقتصاد کشور در اقتصاد جهانی و استفاده از تمام ظرفیت‌های اقتصادی داخلی به منطور جهش اقتصادی کشور است.

 

دژپسند گفت: وقتی صحبت از اقتصاد دانش بنیان می شود، جهت گیری ما این است که از نظر اقتصادی، علمی و فنآوری، در افق سال 1404، رتبه نخست را در منطقه داشته باشیم.

 

وی تصریح کرد: اقتصاد مطلوب ما، یک اقتصاد پویا و پرتحرک است که بتواند اشتغالزایی و افزایش مستمر سرمایه گذاری را به همراه داشته باشد.

 

 دژپسند  ادامه داد: استان اصفهان به عنوان قطب صنعتی کشور فعالیت بسیار خوبی در اقتصاد دانش بنیان دارد و مطالعات اقتصادی خوبی در استان توسط اندیشمندان صورت گرفته است که امیدواریم این مطالعات مورد استفاده مرکز و سایر استان ها قرار بگیرد.


در طی این نشست پیشنهادات ارایه شده توسط دستگاه های ذیربط استانی مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت. شایان ذکر است در این جلسه نکات مرتبط با مسایل بانکی، گمرک و مالیات که استان در بهبود محیط کسب و کار با آنها مواجه است با حضور مقامات ذیربط ملی و استانی بررسی شد.

 

منبع: شادا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها