2/28/2020
جمعه، ۰۹ اسفند ۱۳۹۸
افزایش بیش از 69 میلیون نفری کاربران فضای مجازی ایران در 6 سال

افزایش بیش از 69 میلیون نفری کاربران فضای مجازی ایران در 6 سال

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: کاربران فضای مجازی از تعداد 300 هزار نفر در سال 92 به تعداد 70 میلیون کاربر افزایش یافته است.

اعتمادآنلاین|سیده فاطمه ذوالقدر در خصوص جلسه امروز کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در جلسه امروز موضوع فضای مجازی و آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی ناشی از آن و سوءاستفاده‌هایی که در این فضا صورت می‌گیرد به عنوان یکی از دغدغه‌های همیشگی این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت.

 

وی افزود: این موضوع دارای اهمیت است چرا که کاربران فضای مجازی از تعداد 300 هزار نفر در سال 92 به تعداد 70 میلیون کاربر افزایش یافته است.

 

ذوالقدر بیان کرد: بر اساس گزارش داده شده در این نشست تاکنون دفاتر پلیس فتا در 174 شهر ایجاد شده و علاوه بر آن زیرساخت‌های لازم برای احداث این دفاتر در 150 شهر دیگر نیز در حال آماده‌سازی است. همکاری و تعامل خوب پلیس ناجا و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای مقابله با جرائم سایبری همچون کلاهبرداری نشست امروز مورد تاکید قرار گرفت و همچنین بیان شد که نیروی انتظامی موظف است در جهت برقراری نظم، امنیت، آرامش و پاسداری از ارزش‌های انقلاب فرهنگی هم در فضای واقعی و هم فضای مجازی گام بردارد.

 

وی ادامه داد: در این نشست مباحثی پیرامون توافق همکاری بین ناجا و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز مطرح شده و پیشنهاداتی در این خصوص ارائه داده شد.

 

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: جلسه امروز کمیسیون با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سردار مجیدی، سردار سلیمانی جانشین فرمانده نیروی انتظامی و سردار اشراق معاون حقوقی و امور مجلس ناجا برگزار شد.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها