8/13/2020
پنج شنبه، ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
وزنه‌برداری زنان نیازمند مشاوره فنی پیشکسوتان است

وزنه‌برداری زنان نیازمند مشاوره فنی پیشکسوتان است

رشته‌های مختلف ورزش زنان از راهنمایی مدیران و مشاوران فنی مرد برای افتخارآفرینی در عرصه‌های بین المللی بهره مند هستند، اما با وجود مربیان طراز اول وزنه برداری جهان در کشورمان، بانوان وزنه بردار از این مزیت بی بهره هستند.

اعتمادآنلاین|وزنه برداری زنان رشته ای نوپا و هنوز زمان زیادی نیاز دارد تا بتواند به مدال آوری در عرصه‌های آسیایی، جهانی و المپیکی دست یابد. همچنین استعدادهای بسیاری را می‌توان در میان دختران ایرانی در این حوزه مشاهده کرد که باید به تدریج و مرور زمان این استعدادها رشد و پرورش داده شوند.

 

اما اینکه این نخبه‌ها چگونه می‌توانند به مدال برسند تنها با کمک سرمربیان زن محقق نخواهد شد. زیرا که زنان این عرصه تجربه زیادی در وزنه برداری ندارند و نیازمند کمک گرفتن از پیشکسوتان و قهرمانانی است که سال‌ها برای وزنه برداری کشورمان افتخارآفرینی کردند تا با راهنمایی و کمک فنی خود مسیرهای سخت رسیدن به سکوهای قهرمانی را برای وزنه برداری زنان ایران هموار سازند.

 

این پیشکسوتان می‌توانند به عنوان مدیران یا مشاوران فنی راهنمای تیم ملی وزنه برداری زنان در علم تمرین، بدن سازی، تغذیه، استفاده درست از مکمل‌های ورزشی، تکنیک‌ها و تاکتیک‌ها باشند.

 

همانطور که زنان ما در رشته‌های دیگر چون فوتبال، فوتسال و والیبال از راهنمایی مدیران فنی مانند حسین عبدی، علی رعدی، جواد مهرگان بهره می‌برند، وزنه برداران ما نیز نیازمند کمک این مشاوران فنی هستند تا بتوانند جایگاه خود را در عرصه‌های بین المللی بالا ببرند.  

 

نقش مهم مدیران و مشاوران فنی مرد را در پیشبرد اهداف ملی پوشان نباید نادیده گرفت. زیرا هر کدام به نحوی با حضور در مسابقات بین المللی، تجربه‌های فراوانی را اندوخته‌اند که با در اختیار گذاشتن آن با اعضای تیم ملی وزنه برداری زنان، کمک‌های درخور توجهی را به ملی پوشان برای ایستادن بر سکوهای قهرمانی خواهند کرد.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها