6/7/2020
یکشنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
آیا از این جیب به آن جیب دولتی، مسکن را ارزان می‌کند؟

آیا از این جیب به آن جیب دولتی، مسکن را ارزان می‌کند؟

محمدرضا رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: حدود 15 درصد از زمین‌های دولتی در حال واگذاری به وزارت راه و شهرسازی است و هنوز مقاومت زیادی در میان دستگاه‌های اجرایی برای این اقدام وجود دارد.

اعتمادآنلاین| محمدرضا رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس در خصوص آخرین اقدامات دولت برای مدیریت بازارمسکن گفت: جلساتی با دولت در مورد آزادسازی زمین‌های مربوط به وزارتخانه‌های مختلف داشتیم. دستگاه‌های دولتی مقاومت زیادی برای واگذاری این زمین‌ها و مشارکت برای تامین مسکن دارند.

 

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حدود 15 درصد از این زمین‌ها در حال واگذاری به وزارت راه و شهرسازی است و هنوز مقاومت زیادی در میان دستگاه‌های اجرایی برای این اقدام وجود دارد.

 

 

رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهارکرد: قوانین لازم برای این اقدام وجود دارد اما باید به مرحله اجرا برسد که متاسفانه با مقاومت‌های زیادی روبه‌رو است.

رضایی کوچی گفت: دولت اقدامات محدودی در زمینه اعطای تسهیلات و واگذاری زمین‌ها برای مدیریت بازار مسکن انجام داده است اما مجلس از عملکرد دولت در این زمینه راضی نیست. وزارت راه و شهرسازی و مجموعه دولت باید در این زمینه تحرک بیشتری داشته باشد. متاسفانه تحرک لازم دیده نمی‌شود.

 

وی گفت: با توجه به عدم تحرک دولت در مدیریت بازار مسکن، کمیسیون عمران به فاز نظارتی وارد شده است و به زودی گزارشی را در ارتباط با عملکرد وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌ها در مدیریت بازار مسکن ارائه خواهیم داد و تخلفات دستگاه‌ها در عدم اجرای قانون بودجه و قانون برنامه برای مدیریت بازار مسکن به مجلس ارجاع می‌شود.

 

منبع: مهر

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها