2/26/2020
چهارشنبه، ۰۷ اسفند ۱۳۹۸
حفظ 100 هزار فرصت شغلی در سه ماهه امسال/ آمار بنگاه‌های مشکل دار نسبت به اسفند سال گذشته با کاهش روبه رو بود
کریم یاوری، مدیرکل دفتر بیمه بیکاری و حمایت از مشاغل وزارت کار خبر داد؛

حفظ 100 هزار فرصت شغلی در سه ماهه امسال/ آمار بنگاه‌های مشکل دار نسبت به اسفند سال گذشته با کاهش روبه رو بود

کریم یاوری، مدیرکل دفتر بیمه بیکاری و حمایت از مشاغل وزارت کار، از کاهش آمار بنگاه‌های اقتصادی مشکل دار خبر داد و گفت: با حمایت موثر از 470 بنگاه اقتصادی در سه ماهه نخست امسال 100 هزار فرصت شغلی در کشور تثبیت شد.

اعتمادآنلاین| کریم یاوری، مدیرکل دفتر بیمه بیکاری و حمایت از مشاغل وزارت کار، گفت: در حال حاضر تعداد کارگران بنگاه‌های مشکل‌دار 140 هزار نفر است و وزارتخانه‌های صادرکننده مجوز برای بنگاه‌ها باید در جهت رفع مشکلات بنگاه‌ها با جدیت بکوشند و تمام کارفرمایان، سهام‌داران و مدیران بنگاه‌ها نیز به حل و رفع مشکلات بنگاه‌های تحت مسئولیت خود کمک کنند.

 

وی با اشاره به تشکیل کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید در استان‌ها خاطرنشان کرد: این کارگروه‌ها لازم است در شرایط اقتصادی حاضر بیش از گذشته در خدمت رفع مشکلات بنگاه‌ها باشند و جلسات خود را با حضور ذینفعان در محل بنگاه‌های مشکل دار برگزار کنند تا به شکل عملیاتی و میدانی این مشکلات بررسی، بازبینی و حل و فصل شود.

 

 به گفته مدیرکل بیمه بیکاری و حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار در سه ماهه نخست امسال آمار بنگاه‌های مشکل دار نسبت به اسفند سال گذشته با کاهش روبه رو بوده به نحوی که از 1351 بنگاه در اسفند 97 به بیش از 1260 بنگاه رسیده است.

 

یاوری افزود: وزارت کار در راستای حفظ امنیت شغلی و صیانت از نیروی کار، حفظ حیات اقتصادی بنگاه‌ها، تثبیت اشتغال و پایداری تولید بر پیگیری و رفع هرچه سریع‌تر مشکل بنگاه‌ها تاکید دارد، گفت: در سه ماهه نخست امسال با اقدام به موقع و حمایت از  470 بنگاه اقتصادی، موجبات تثبیت و حفظ 100 هزار شغل در کشور فراهم شد.

 

وی همچنین از برگزاری بیش از 2000 جلسه توسط کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید در سال گذشته به منظور رسیدگی به آخرین وضعیت بنگاه‌های مشکل دار خبر داد.

 

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای شناسایی و حل و فصل مشکلات بنگاه‌های تولیدی،کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید را در استان‌ها راه‌اندازی کرده که این کارگروه‌ها ضمن رصد و شناسایی بنگاه‌های اقتصادی مشکل‌دار، وظیفه پیگیری و بررسی وضعیت بنگاه‌ها و حل و فصل مشکلات آن‌ها را در دستور کار دارند.پیش از این با حمایت موثر از 1840 بنگاه اقتصادی زمینه حفظ و تثبیت 350 هزار شغل در سال گذشته فراهم شده بود.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها