5/27/2020
چهارشنبه، ۰۷ خرداد ۱۳۹۹
اختلاف و سیاست‌زدگی حرکت در مسیر اهداف دشمنان است/ تقویت وحدت و یکپارچگی ملی از وظایف خطیر مدیران است
آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک:

اختلاف و سیاست‌زدگی حرکت در مسیر اهداف دشمنان است/ تقویت وحدت و یکپارچگی ملی از وظایف خطیر مدیران است

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: هر گونه اختلاف و سیاست‌زدگی حرکت در مسیر خواسته و اهداف دشمنان است.

اعتمادآنلاین| آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک پیش از ظهر امروز در کلاس درس اخلاق مدیران استان مرکزی که در بیت امام جمعه اراک برگزار شد با اشاره به برگزاری باشکوه حج ابراهیمی امسال بیان کرد: به برکت اقتدار و عظمت ایران اسلامی و جبهه مقاومت رفتار عوامل آل‌سعود در کشور عربستان با مردم ایران مسلمانان شیعه نسبت به سال‌های پیش تفاوت کرده بود به‌طوری که رفتاری شایسته با حجاج داشتند.

 

وی اضافه کرد: حفظ و تقویت اتحاد شیعیان و برادران اهل سنت در راستای گسترش وحدت جهان اسلام امری مهم است چرا که این وحدت زمینه‌ساز تحقق و بروز و ظهور ظرفیت بزرگ جهان اسلام است که باید به آن تکیه کرد و از جلوی هرگونه تفریط و سلفی‌گری را گرفت.

 

دری نجف‌آبادی به عیدسعید غدیر خم اشاره کرد و افزود: اندیشه ولایت‌مدارانه امت اسلامی و کشور ایران، قدرت نرم و از اصول بنیادین دین اسلام به شمار می‌رود و پیام غدیرخم، ولایت‌پذیری و تبعیت از قرآن و عترت و ولایت است که باید ابعاد این پیام مترقی به بهترین شکل بازگو و تبیین شود.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ضرورت پرهیز از هرگونه رفتاری که مایه خوشحالی دشمن شود گفت: سیاست‌زدگی از مصادیق اصلی و مشخص حرکت در مسیر خواست دشمن به شمار می‌رود این درحالی است که حفظ و ارتقای امنیت و وحدت ملی امری اساسی و تکلیفی همگانی قلمداد می‌شود.

 

وی افزود: به طور قطع هرشخصی که به هر بهانه، دلیل و علتی این موضوعات اساسی و مهم در مسیر وحدت و افزایش امنیت ملی را نادیده بگیرند به‌طور قطع باید در محضر مردم پاسخ‌گو باشند زیرا تقویت وحدت و یکپارچگی ملی زیر سایه پرچم ولایت و رهبری از وظایف مهم خطیر و مهم مدیران است.

 

دری نجف‌آبادی ادامه داد: بنابراین مدیران باید تلاش خود را برای گسترش وحدت و یکپارچگی ملی در کشور به کار بگیرند تا این موضوعات اساسی و مهم در همه حوزه‌ها و بخش‌های کشور و جامعه بیش از قبل جاری باشد.

 

امام جمعه اراک با اشاره به وظیفه اصلی مدیران در جامعه اسلامی گفت: رعایت آموزه‌های دینی و اسلامی در حوزه مدیریت جامعه اسلامی از قبیل برخورداری از وجدان کاری، احترام به حقوق مردم و تکریم ارباب رجوع، داشتن ایمان و تقوا، صداقت و تعهد کاری و اجتماعی که از مهمترین ویژگی‌های مدیران در نظام اسلامی است برخوردار بوده و هر روز برای افزایش و بهبود وضعیت تلاش کنند.


وی ادامه داد: بزرگترین سرمایه جامعه اسلامی ولایت‌فقیه به‌شمار می‌رود که خدای باریتعالی این نعمت ارزشمند را به مردم ایران اسلامی ارزانی داشته به‌طوری که در آغاز این انقلاب اسلامی و دینی رهبری امام خمینی(ره) و سپس رهبرمعظم انقلاب اسلامی در مسیر تداوم خط خدایی امام راحل عزت‌آفرین و افتخاربخش ملت ایران بوده است.

 

دری نجف‌آبادی بیان کرد: بنابراین مردم و مسئولان باید همواره پشتیبان مقام معظم رهبری و ولایت‌فقیه باشند و در راستای منویات و تدبایر معظم‌له گام‌هایی موثر، اثربخش و اجرایی بردارند.

 

منبع: تسنیم

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها