1/25/2020
شنبه، ۰۵ بهمن ۱۳۹۸
قیمت سبد نفتی اوپک به 60 دلار نزدیک شد

قیمت سبد نفتی اوپک به 60 دلار نزدیک شد

سبد نفتی اوپک دیروز با افزایش 48 سنتی به 59.94 دلار در هر بشکه رسید.

اعتمادآنلاین| سازمان کشورهای تولید کننده و صادرکننده نفت خام، اوپک، در آخرین به‌روز رسانی سایت خود اعلام کرد، هر بشکه سبد نفتی این سازمان سه شنبه 29 مرداد با 48 سنت افزایش 59.94  دلار در هر بشکه فروخته شد و به این ترتیب سبد نفتی اوپک نیز به 60 دلار در هر بشکه نزدیک شد.

 

سبد نفتی اوپک روز دوشنبه 28 مرداد، 59.46 دلار در هر بشکه معامله شده بود.

 

روز سه‌شنبه به علت خوش‌بینی در مورد کاهش تنش های آمریکا، قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت و قیمت نفت برنت از 60 دلار بالاتر رفت.

 

آمریکا اعلام کرد مجازات شرکت هوآوی چین را برای خرید قطعات از شرکت های آمریکایی به تعویق می‌اندازد و این اقدام نشان از اندکی کمتر شدن درگیری تجاری میان دو اقتصاد بزرگ جهان داشت.

 

در عین حال، از آن جایی که 52.14 دلار کمترین قیمتی‌ست که برای سبد اوپک در سال 2019 ثبت شده است، به این ترتیب قیمت روز سه‌شنبه سبد نفتی اوپک، تنها 7.32 دلار با کمترین قیمت سال فاصله دارد.

 

بالاترین قیمت سبد نفتی اوپک در سال 2019 در 25 آوریل برابر با 74.04 دلار در هر بشکه ثبت شده است؛ به این ترتیب هر بشکه نفت این سازمان در پنج‌شنبه گذشته 14.10 دلار ارزان‌تر از بالاترین رقم سال معامله شده است.

 

سبد نفتی اوپک متشکل از نفت سنگین ایران، نفت سبک عربستان، نفت سبک بصره عراق، نفت صحرای الجزایر، نفت اورینت اکوادور، نفت صادراتی کویت، سیدر لیبی، بونی لایت نیجریه، نفت موربان امارات، مارین قطر، مِرِی ونزوئلا، گیراسول آنگولا، رابی لایت گابن، نفت دجنو کنگو و نفت زفیرو گینه است.

 

منبع: فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها