7/9/2020
پنج شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹
تشکیل سازمان گردشگری شهرداری تا پایان سال به سرانجام می‌رسد
رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران:

تشکیل سازمان گردشگری شهرداری تا پایان سال به سرانجام می‌رسد

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران در مورد آخرین وضعیت ایجاد سازمان گردشگری در شهرداری توضیحاتی ارائه کرد.

اعتمادآنلاین|حسن خلیل آبادی  در مورد آخرین وضعیت ایجاد سازمان گردشگری در شهرداری تهران با بیان اینکه براساس برنامه  سوم توسعه شهرداری تهران، می بایست در شهرداری تهران تمامی مراکز گردشگری ادغام  و در قالب سازمان گردشگری فعالیت کنند، گفت: در شهرداری تهران مراکز تفریحی و گردشگری زیادی همچون برج میلاد، اراضی عباس آباد و ... وجود دارد که منفک از یکدیگر اداره می شوند و این عدم مدیریت یکپارچه سبب شده تا این مراکز از برنامه مدونی پیروی نکنند.

 

وی با بیان  اینکه تهران با وجود بناهای میراثی، گردشگری و ... به عنوان مقصد سفر شناخته نمی شود و عمدتا مسافران، در حال عبور از تهران ممکن است از مراکز میراثی، گردشگری و... پایتخت بازدید کنند گفت: این در حالی است که تهران ظرفیت‌های خوب تفریحی، گردشگری و میراثی دارد به گونه‌ای که می تواند به مقصد و قطب گردشگری تبدیل شود.

 

خلیل آبادی با بیان اینکه نبود یک سازمان، در راستای تدوین برنامه و هماهنگی نهادهای دخیل ، سبب ایجاد هرج و مرج و از هم گسستگی مراکز گردشگری تهران شده است خاطر نشان کرد: در برنامه سوم توسعه شهرداری تهران مقرر شد سازمان گردشگری ایجاد شود که در حال تدوین اساسنامه آن هستیم و بعد از آن، اساسنامه برای رای گیری به شورای شهر ارسال خواهد شد و به نظر می رسد تا پایان سال تشکیل سازمان گردشگری، به سرانجام برسد.

 

وی با بیان اینکه در سازمان گردشگری هم افزایی نهادهای گردشگر در شهرداری با ادغام مدیریتی آنها در دستور کار قرار خواهد گرفت، گفت: یکی از اولویت‌های سازمان گردشگری تبدیل تهران به قطب گردشگری و شهر توریست و مسافرپذیر است.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها