10/17/2019
پنج شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸
جواهر 150 میلیارد ریالی در غرب تهران سرقت شد

جواهر 150 میلیارد ریالی در غرب تهران سرقت شد

فردی که به همکاری دو تن دیگر اقدام به سرقت قطعه جواهری به ارزش 150 میلیارد ریال کرده بود، دستگیر شد.

اعتمادآنلاین|مدتی قبل ماموران کلانتری وردآورد از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 با خبر شدند که  یک قطعه جواهر به ارزش چندین میلیاردتومان از مردی 52 ساله در محدوده خیابان جوزانی به شیوه زورگیری مورد سرقت قرار گرفته است که درهمین راستا برای رسیدگی به موضوع وارد عمل شدند و با حضور ماموران در محل شاکی اعلام کرد که یک مدال با قطعه جواهر زمرد 101 قیراتی و الماس و یاقوت زرد طلای 18 عیار از وی به سرقت رفته است. 

 

این فرد در ادامه تحقیقات به کلانتری مراجعه کرد و به ماموران گفت: چندی پیش با واسطه یکی از دوستانم به نام همایون با فردی بازاریاب به نام کامران آشنا شدم و پس از مدتی گفت و گو با کامران قرار شد که افرادی را که خریدار این قطعه جواهر هستند به من معرفی کند. فرد بازاریاب امروز با من تماس گرفت و گفت که دو مشتری برای جواهر پیدا کرده که آنها حاضرند، جواهر مذکور را با قیمت بالایی از من بخرند که در همین راستا قرار ملاقات گذاشتیم و که من به همراه جواهر به خیابان جوزانی روبه روی ساختمانی در حال ساخت رفتم.

 

شاکی ادامه داد: پس از حضور در محل با فرد بازایاب و دو مرد دیگر که در محل حاضر بودند و وارد کانکس ساختمان در حال ساخت شدیم و قطعه جواهر مورد تایید دو خریدار قرار گرفت و قرار شد که بر سر قیمت صحبت کنیم. من هم قطعه جواهر را به داخل خودروی شخصی ام منتقل کردم و به داخل کانکس برگشتم که در همین هنگام یکی از دو نفر که همراه بازاریاب بود با سلاح گرم به طرف من حمله ور شد و نفر دیگر با شکستن شیشه خودرو، جواهر را سرقت کرده و هرسه با یک دستگاه خودروی سواری مدل بالا از محل متواری شدند.

 

 با اخذ شکایت، تحقیقات پلیسی آغاز شد و ماموران با استفاده از شیوه و شگردهای پلیسی موفق شدند مخفیگاه یکی از سارقان را در محله نواب شناسایی کنند که با هماهنگی مقام قضائی به این محل رفته و سارق را دستگیر کردند. همچنین در بازرسی از محل  قطعه جواهر سرقتی که بر اساس برآوردها بیش از 150 میلیارد ریال قیمت داشت کشف شده و به مالباخته تحویل داده شد.

 

مرکز اطلاع رسانی پلیس پیشگیری تهران بزرگ با تایید این خبر اعلام کرد که تحقیقات برای دستگیری دو متهم دیگر این پرونده ادامه دارد.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها