2/25/2020
سه شنبه، ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
کشف بیت کوین به ارزش 500 میلیارد ریال در مازندران
فرمانده انتظامی استان مازندران خبر داد:

کشف بیت کوین به ارزش 500 میلیارد ریال در مازندران

فرمانده انتظامی استان مازندران از کشف 4 هزار و 967 دستگاه تولید ارز دیجیتال بیت کوین به ارزش 500 میلیارد ریال در شهرستان سوادکوه شمالی خبر داد.

اعتمادآنلاین|سردار سید محمود میرفیضی با اعلام این خبر  گفت: به منظور جلوگیری از قاچاق کالا و ارز و برخورد با مفسدان اقتصادی، طرح تشدید و مبارزه با قاچاق به عنوان یکی از مهمترین اولویت‌های ماموریتی فرماندهی انتظامی استان در دستور کار قرار گرفت.

 

فرمانده انتظامی استان مازندران، افزود: در اجرای این طرح، ماموران پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی شهرستان سوادکوه شمالی با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی یکی از مخلان امنیت اقتصادی و کشف مزرعه بیت کوین در آن شهرستان شدند.

 

سردار میرفیضی، تصریح کرد: ماموران در عملیاتی غافلگیرانه متهم را که با مقاصد سودجویانه اقدام به نصب دستگاه‌های تولید ارز دیجیتال (بیت کوین) در 2 سوله و 18 کانتینر یک واحد صنعتی شهرستان کرده بود، شناسایی و دستگیر کردند.

 

وی از کشف 4 هزارو 967 دستگاه ماینر قاچاق به همراه متعلقات آن، شامل 4 هزار و 171 دستگاه پاور و 255 لایت کوین در بازدید از محل خبر داد و اظهار داشت: برابر نظر کارشناسان ارزش ریالی کالاهای مکشوفه بالغ بر 500 میلیارد ریال برآورد شده است.

 

میرفیضی تاکید مقام معظم رهبری بر رونق تولید در شعار امسال را فرصت مغتنمی برای پیشرفت و توسعه کشور عنوان کرد و اظهار داشت: مبارزه بی امان با قاچاق کالا و ارز و برخورد با جرایم اقتصادی، گامی موثر در حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری داخلی است.

 

بنا بر اعلام پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی استان مازندران پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت های اقتصادی غیر قانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و تصریح کرد: خرید و مصرف کالای قاچاق و هرگونه فعالیت اقتصادی غیر قانونی باعث اخلال در عرضه تولیدات داخلی، تعطیلی کارخانه ها و افزایش بیکاری است.

 

منبع: ایلنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها