1/17/2020
جمعه، ۲۷ دی ۱۳۹۸
نمایش 34 اثر از 17 هنرمند معاصر در خانه هنرمندان

نمایش 34 اثر از 17 هنرمند معاصر در خانه هنرمندان

نمایشگاه «گستره» با نمایش آثارثی از 17 هنرمند معاصر در خانه هنرمندان ایران دایر است.

اعتمادآنلاین| نمایشگاه «گستره» با نمایش 34 اثر از 17 هنرمند معاصر با موضوع هنر انتزاعی در دو گالری پاییز و میرمیران خانه هنرمندان ایران دایر است.

 

در معرفی این نمایشگاه که به کوشش فرناز شعار و مهتاب مفید گردآوری شده، آمده است: آبستره‌ی تجربه‌گرای ایران هنوز جوان‌تر از آن است که بتواند فاصله‌‌ی لازم برای تبدیل شدن به تاریخ را در اختیارمان قرار دهد. تاریخ گذشته است و آبستره‌ی ایران هنوز در لحظه‌ی حال استمراری خود در میان مرزهای بی‌پایان هنر انتزاعی به جد و جهد در حرکت است.

 

از این رو در لحظه‌ی اکنون شاید باید پیش از هر حرف و سخنی این گستره‌ی پرشور سیال و روان میان عینیت و ذهنیت را در سکوت به تماشا نشست تماشایی که خود سهمی عظیم در تبدیل حال به گذشته خواهد داشت. گستره تلاشی است برای ایجاد یک لحظه در تاریخی که آبستره‌ی ایرانی در حال تکوین آن است.

 

مینا نادری (هنرمند حاضر در نمایشگاه)، درباره برگزاری این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه 2 اثر ارائه کرده‌ام که موضوع آن هنر انتزاعی است و در واقع هنر انتزاعی به هنری گفته می‌شود که برداشتی از ذهن سوژه از دنیای خارج را نشان می‌دهد که در این دنیا وجود ندارد و تنها از ذهن انسان بیرون می‌آید.در واقع سعی داشتم در این نمایشگاه پلی میان نقاشی انتزاعی و نقاشی ایرانی زده باشم، همچنین نشان دهم که هنر آبستره در چه مقعطی قرار دارد.

 

او بیان داشت: یکی از ویژگی‌های این نمایشگاه؛ تنوع بالای آثار است و علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان می‌توانند در هر فضایی از نمایشگاه با یک اثر انتزاعی متفاوت مواجه شوند.

 

نمایشگاه «گستره» تا 12 شهریور در دو گالری پاییز و میرمیران خانه هنرمندان ایران دایر است.

 

منبع: ایلنا

 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها