2/18/2020
سه شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
افت آمار فروش فیلم‌ها در گرم‌ترین ماه سال

افت آمار فروش فیلم‌ها در گرم‌ترین ماه سال

آمار فروش فیلم‌های سینمایی روی پرده در بازه زمانی مردادماه نشان می‌دهد که در دومین ماه از فصل تابستان، 23 میلیارد و 900 میلیون تومان وارد چرخه سینمایی کشور شده، این درحالی است که در همین بازه زمانی در سال گذشته مجموع فروش فیلم‌ها در این ماه بیش از 28 میلیارد بوده است.

اعتمادآنلاین| فیلم سینمایی «روسی» به کارگردانی امیرحسین ثقفی که با محدودیت سنی بالای 15 سال از 30 مردادماه روی پرده رفته است، پس از یک هفته نمایش، حدود 245 میلیون تومان فروش داشته و نزدیک به 17 هزار نفر آن را تماشا کرده‌اند. این فیلم 36 سینما در تهران و شهرستان‌ها اختیار دارد.

 

«جانان» به کارگردانی کامران قدکچیان که از 16 مردادماه روی پرده رفته است، تا امروز بیش از 235 میلیون تومان فروش داشته که از این مقدار بیش از 121 میلیون تومان حاصل فروش در سینماهای تهران بوده است. این فیلم سینمایی که سه هفته از اکرانش می‌گذرد 67 سینما در اختیار دارد.

 

فیلم «ایده اصلی» ساخته آزیتا موگویی پس از سه هفته نمایش در مجموع حدود یک میلیارد و 840 میلیون تومان فروش داشته و حدود 140 هزار مخاطب در سینماها به تماشای آن نشسته‌اند. این فیلم سینمایی 138 سینما در اختیار دارد و از مجموع فروشش به تفکیک یک میلیارد و 126 میلیون تومان در سینماهای تهران فروش داشته است.

 

فیلم سینمایی «قسم» به کارگردانی محسن تنابنده که از 9 مردادماه در سینماها به نمایش درآمد، تا امروز بیش از یک و نیم میلیارد تومان فروش داشته که از این مقدار حدود یک میلیارد تومان حاصل فروش در تهران بوده است. این فیلم سینمایی اکنون 111 سینما در اختیار دارد.

 

فیلم «قصر شیرین» ساخته سیدرضا میرکریمی که از دوم مردادماه روی پرده رفت، پس از گذشت یک ماه اکران،  دو میلیارد و 644 میلیون تومان فروش داشته که از این مقداریک میلیارد و 604 میلیون تومان حاصل فروش در سینماهای تهران بوده است. این فیلم با جذب بیش از 218 هزار مخاطب در 137 سینما نمایش دارد.

 

فیلم سینمایی «سرکوب» به کارگردانی رضا گوران نیز پس از بیش از یک ماه نمایش و با در اختیار داشتن 89 سینما، در مجموع بیش از 802 میلیون تومان فروش داشته و به تفکیک637 میلیون تومان از آن حاصل فروش در سینماهای تهران بوده است. این فیلم با درون‌مایه‌ای اجتماعی با محدودیت سنی 12+ سال روی پرده سینماها رفته است.

 

فیلم «تپلی و من» ساخته حسین قناعت که برای گروه سنی کودک و نوجوان ساخته شده و خانواده‌ها مخاطب آن هستند، با بیش از یک ماه اکران، حدود یک میلیارد و 248 میلیون تومان فروش داشته و 121 هزار نفر آن را در 155 سینما تماشا کرده‌اند.

فیلم سینمایی «نیوکاسل» به کارگردانی محسن قصابیان که از 26 تیرماه نمایشش روی پرده سینماها آغاز شده، تا امروز با در اختیار داشتن 155 سینما، یک میلیارد و 712 میلیون تومان فروش داشته و از این مقدار به تفکیک بیش از  953 میلیون تومان حاصل فروش در سینماهای تهران بوده است. تاکنون 159 هزار نفر، مخاطب این فیلم سینمایی بوده‌اند.

 

سه فیلم سینمایی «چاقی» به کارگردانی راما قویدل در گروه ایران، «برمودا» رهبر قنبری در گروه آستارا و «صدای منو می‌شنوید» صادق پروین آشتیانی در گروه فرهنگ از امروز چهارشنبه ششم شهریورماه اکران خود را آغاز کرده‌اند.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها