2/26/2020
چهارشنبه، ۰۷ اسفند ۱۳۹۸
پرداخت 270 میلیارد تومان در ماه به داروخانه‌ها
معاون برنامه ریزی کل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی بیان کرد:

پرداخت 270 میلیارد تومان در ماه به داروخانه‌ها

معاون برنامه ریزی کل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی گفت: تقریباً ماهی 270 میلیارد تومان به داروخانه ها پرداخت می کنیم .

اعتمادآنلاین|صدراللهی؛ معاون برنامه ریزی کل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی در رابطه با بدهی بیمه ها به داروخانه ها و ورشکستگی و تعطیلی داروخانه ها گفت: خدمت سلامت زنجیره ای است که اتحاد این زنحیره اگر نباشد؛ آن از بین میرود.

 

وی ادامه داد: طبق عقد قرادادبیمه ها با ارائه دهنده های بخش دولتی و خصوصی میباشد و ارائه خدمت انجام میدهیم.تاچندسال پیش هیچ مشکلی بین بیمه ها و داروخانه ها وجود نداشته ولی بخاطر شرایط تحریم ها دچار مشکل شد و سبب بهم خوردن چرخه تولید شد.و درآمد بیمه ها دچار کاهش شد.

 

معاون برنامه ریزی کل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی گفت: حدود 96 تا 97درصد درآمد بیمه برای پرداخت حق وصولی و حق بیمه است.این منابع بخاطرعدم توانایی پرداخت برخی کارگاه ها و تعطیلیشان؛منابع بالانسش با مصارف بهم خورد.در دولت های قبل شرایط بازنشستگی برای اشتغال های جدید و... ایجادشد که مصارف سازمان بسیار زیاد شد و منابع ورودی سازمان کم شد و تعادل بهم خورد که این باعث بدهی ما به داروخانه ها شد.

 

وی در رابطه با مبلغ این بدهی ها افزود: تقریبا ماهی 270 میلیارد تومان به داروخانه ها پرداخت می کنیم و در حال حاضر بدهی ما حدود 3 ماه است.

 

صدرالهی درخصوص تحریم داروها و ورشکستگی داروخانه ها بیان کرد: هنگامی که داروها گران می شود یا ارزشان از بین می رود؛حجم نقدینگی که دارو باخودش به همراه دارد بسیار زیاد می شود،درحال حاضر این گردش نقدینگی حدود7.8 برابر شده است و وقتی داروخانه کوچکی تاسیس می شود باید آن ها هم سرمایه هایشان را چندین برابر کنند.

 

وی در رابطه با حل این مشکل گفت: جدا از بحث پرداخت دولت؛برخی کارهای دیگر هم انجام داده ایم ازجمله: بدهی حق بیمه های بیمارستان های خصوصی و داروخانه ها از محل مطالبات تقاضا کنند. یا تعامل بین شرکت های دارویی که به ما بدهکارند با بیمارستان ها؛و حتی وام هایی با 31درصد سود هم برای حل این مشکل در نظر گرفته شده است. ولی در کل تا انتهای سال ان شاالله تمام این مشکلات باهمکاری دولت ، وزارت بهداشت و... حل خواهد شد.

 

منبع: فارس

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها