2/24/2020
دوشنبه، ۰۵ اسفند ۱۳۹۸
نقشه راه سازمان مدیریت بحران مبتنى بر قانون جدید تهیه شود
سید سلمان سامانی، معاون هماهنگی وزارت کشور:

نقشه راه سازمان مدیریت بحران مبتنى بر قانون جدید تهیه شود

سید سلمان سامانی، معاون هماهنگی وزارت کشور، در جلسه هماهنگی نحوه اجرای قانون جدید مدیریت بحران کشور، گفت: نقشه راه سازمان مدیریت بحران مبتنى بر قانون جدید تهیه شود

اعتمادآنلاین| جلسه هماهنگی نحوه اجرای قانون جدید مدیریت بحران کشور امروز چهارشنبه 6 شهریورماه با حضور معاون هماهنگی وزارت کشور و رئیس و معاونان سازمان مدیریت بحران در محل وزارت کشور برگزار شد.

 

سید سلمان سامانی، معاون هماهنگی وزارت کشور، در این جلسه با بیان اینکه باید بر اساس محورهاى مشخص، دو قانون قدیم و جدید مدیریت بحران کشور را مورد بررسی قرار دهیم، اظهارداشت: باید طبق این محورها تفاوتها، تشابهات و فرصتهاى موجود در قانون جدید را احصاء و مبتنى بر آنها نقشه راه سازمان مدیریت بحران را تدوین کرد.

 

وی تصریح کرد: اقدامات لازم الاجرا که در قانون جدید مدیریت بحران پیش بینی شده است باید در یک جدول زمانبندی بر اساس توالی و ترتیب تهیه شود.

 

معاون هماهنگی وزارت کشور اضافه کرد: راه اندازی کمیته تهیه و تدوین دستورالعمل ها و اسناد حقوقی بر اساس زمانبندی، ایجاد ساختارهاى جدید یا اصلاح ساختار موجود و تعامل با سایر دستگاه ها و پیگیری اقداماتی که بر عهده آنها قرار داده شده از جمله بخش های اقدامات لازم الاجرای این قانون به شمار می رود.

 

سامانی با بیان اینکه تمامی اقدامات منطبق بر قانون جدید مدیریت بحران کشور باید بر اصولی حاکم باشد، تاکید کرد: هویت بخشی به سازمان مدیریت بحران، پیشرو بودن این سازمان ، همراه کردن افکار عمومی و استفاده از ظرفیت NGOها، دانشگاه ها و رسانه ها و هوشمندسازى سازمان از جمله مواردی است که باید در اجرای قانون جدید مدیریت بحران مورد توجه قرار بگیرند.

 

گفتنی است، قانون جدید سازمان مدیریت بحران روز گذشته سه شنبه 5 شهریورماه توسط رئیس جمهور به وزارت کشور ابلاغ شد که یک روز پس از آن جلسه هماهنگی نحوه اجرای این قانون توسط معاون هماهنگی وزارت کشور تشکیل شد.

 

منبع: ایلنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها