1/23/2020
پنج شنبه، ۰۳ بهمن ۱۳۹۸
توزیع ویژه کالای اساسی ماه محرم و صفر
عباس قبادی، معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت اعلام کرد؛

توزیع ویژه کالای اساسی ماه محرم و صفر

عباس قبادی، معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت، گفت: 30 هزار تن برنج، 15 هزار تن شکر، 10 هزار تن مرغ، 10 هزار تن گوشت قرمز، 30 هزار تن روغن و 1000 تن چای برای محرم و صفر در نظر گرفته شده است.

اعتمادآنلاین| عباس قبادی، معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت، شرایط بازار را نسبتا خوب ارزیابی کرد و گفت: قیمت  بیشتر کالاها  ثابت و یا رو به کاهش بوده  است و در معدود کالاهایی قیمت کم و بیش افزایش یافته است.

 

قبادی با بیان اینکه گرانفروشی به حداقل رسیده است، افزود: قیمت گوشت، مرغ، شکر، روغن، برنج ثبات نسبی پیدا کرده است.

 

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه مهر گفت: این نمایشگاه‌ها از 15 شهریور تا 15 مهرماه در استان‌ها با محوریت اصناف برگزار می‌شود.

 

قبادی از توزیع ویژه کالای اساسی ماه محرم و صفر خبر داد و خاطرنشان کرد: در این ایام به دلیل افزایش تقاضا در برخی کالاها، 100 هزار تن شکر، روغن، چای، مرغ و گوشت قرمز توزیع می‌شود تا بازار دچار تلاطم نشود.

 

دبیر ستاد تنظیم بازار تصریح کرد: این اقلام در اختیار ستاد تنظیم بازار استان‌ها قرار می‌گیرد تا در اختیار هیات‌ها قرار گیرد تا تقاضاها به بازار وارد نشود.

 

وی درباره حجم اقلامی که برای محرم و صفر اختصاص داده شده گفت: 30 هزار تن برنج، 15 هزار تن شکر، 10 هزار تن مرغ، 10 هزار تن گوشت قرمز، 30 هزار تن روغن و 1000 تن چای برای این ایام در نظر گرفته شده است.

 

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت درباه قیمت این کالاها تصریح کرد: برنج 6500 تومان، شکر 3250 تومان، مرغ 12500 تومان، گوشت گوساله وارداتی 55 هزار تومان و روغن نباتی 15 درصد زیر قیمت بازار خواهد بود و نرخ چای نیز از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام می‌شود.

 

منبع: مهر

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها