2/17/2020
دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
مسابقات بین المللی جام وحدت در اصفهان آغاز شد

مسابقات بین المللی جام وحدت در اصفهان آغاز شد

مسابقات بین المللی رزم آوران «جام وحدت» روز جمعه با حضور تیم‌های گرجستان، ارمنستان، جمهوری آذربایجان، افغانستان و ایران در اصفهان آغاز شد.

اعتمادآنلاین|در قالب این رقابت ها 40 ورزشکار در پنج وزن، در پنج وزن در سالن 17 شهریور تختی اصفهان با یکدیگر مبارزه می کنند.


بنیانگذار رزم آوران در ایران و رییس انجمن کشور در مراسم افتتاحیه این مسابقات گفت: هدف این رشته ترویج روحیه جوانمردی، گذشت و تعالی اخلاق است.

 

مجید رجایی خاطرنشان کرد : برگزاری مسابقات بین المللی به میزبانی ایران نقش شایانی در ارتقای سطح کیفی و کمی ورزشکاران ایفا می کند.

 

وی اضافه کرد: این رویداد در اصفهان مقدمه ای مناسب برای تداوم برگزاری رقابت های رزم آوران با حضور تیم های بیشتر است.

 

کیانوش مصطفایی و عباس عرب مربیگری ایران را در این دوره بر عهده دارند.


رزم آوران نام یک ورزش رزمی ایرانی است که در آن مجموعه فنون و مهارت های لازم برای نبرد به هر رزم آور آموزش داده می شود، این فنون چند بخش را شامل می شود یک بخش دفاع ها و ضربات دست و پا است که بدون گرفتن حریف انجام می شود، در بخش دیگری درگیری از نزدیک وجود دارد که با گرفتن بدن یا لباس حریف اجرای فن با کشش و پرتاب و قفل و بست مفاصل حریف صورت می گیرد مثل کشتی، و علاوه براین آموزش ها، آموزش های کاربردی انواع سلاح های سرد، آموزش های دفاع شخصی، آموزش عبور سریع از موانع با افت و خیزها و حرکات آکروباتیک بخش های دیگر این رشته را تشکیل می دهد.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها