2/26/2020
چهارشنبه، ۰۷ اسفند ۱۳۹۸
صنعت زعفران ایران نیاز به تزریق دانش جدید و هم‌افزایی صنعت با سنت دارد
محسن احتشام، رئیس شورای ملی زعفران ایران:

صنعت زعفران ایران نیاز به تزریق دانش جدید و هم‌افزایی صنعت با سنت دارد

محسن احتشام، رئیس شورای ملی زعفران ایران، گفت: صنعت زعفران ایران نیاز به تزریق دانش جدید و هم‌افزایی صنعت با سنت در جهت ایجاد محصولات جدید و فراورده‌های جانبی از زعفران در بازارهای جدید جهان دارد.

اعتمادآنلاین| محسن احتشام، رئیس شورای ملی زعفران ایران، عصر امروز دربازدید رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت از گروه کشاورزی و تولیدی تروند زعفران قاین گفت: حفظ و ارتقاء موقعیت کسب شده مستلزم حذف جولان سودجویان و واسطه‌گران در صنعت زعفران است.

 

وی بیان کرد: حضور دلالان و سوداگران فارغ از هر گونه تعهد و تجربه منجربه سوق صنعتگران واقعی به حاشیه صنعت زعفران خواهد شد.

 

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت تروند زعفران قاین ایجاد کسب ارزش افزوده در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی واحدهای مستقر در مناطق زعفران‌کاری که به معنای واقعی به توسعه روستایی و کمک به کشاورزان زعفران‌کار و زرشک‌کار منطقه منتهی می‌شود مورد حمایت‌های بیشتری واقع شوند.

 

 احتشام ضمن استقبال از حضور ارزشمند، وزیرصنعت و معدن و تجارت با تشریح فعالیت‌های انجام پذیرفته اعلام کرد: حذف دلال و واسطه، ارتباط مستقیم با کشاورز و آموزش مستقیم و مستمر با کشاورزان زعفران‌کار و زرشک‌کار، توسعه روستایی، توسعه ملی و منطقه‌ای و جلوگیری از خام‌فروشی در سرلوحه فعالیت‌های تروند زعفران قاین است.

 

احتشام  در بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از سایت تولید اکسترکت زعفران گفت: صنعت زعفران ایران نیاز به تزریق دانش جدید و هم‌افزایی صنعت با سنت در جهت ایجاد محصولات جدید و فراورده‌های جانبی از زعفران در بازارهای جدید جهان دارد.

 

وی حذف خام‌فروشی، کسب ارزش افزوده در جهت توسعه بازارهای هدف و جهانی کردن جایگاه زعفران ایران در راستای بسته‌بندی، جایگاه‌یابی و برندسازی پیرامون اجرای مولفه‌های مهم اقتصاد مقاومتی دانست.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت  به همراه با استاندار استان خراسان جنوبی از تمام بخش‌های واحد شامل سالن‌های سورتینگ، بسته‌بندی، آزمایشگاه اکرودیته منطبق با استاندارد ایزو IEC 17025، خط تولید اکسترکت زعفران، واحد تولید زرشک و زعفران ارگانیک و سایر بخش‌ها بازدید کرد.


رحمانی ضمن استقبال از فعالیت‌های این واحد برجسته، تنوع بسته‌بندی‌های صادراتی، انواع محصولات نوآورانه و ابتکارات این مجموعه در زمینه فرآوری، بسته‌بندی و صادرات زعفران و زرشک به عنوان دو محصول استراتژیک استان خراسان جنوبی تاکید کرد و گفت: بر برجسته کردن و معرفی بیشتر فعالیت‌های ارزشمند این واحد که با عشق و تعصب در زمینه زعفران و زرشک در حال فعالیت هستند مد نظر باشد.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: عملکرد بسیار خوب و روشن شرکت تروند زعفران قاین در زمینه  صادرات زعفران مبین حضور فعال و بزرگ تروند زعفران در بازارهای صادراتی است و نیاز است که در بازار های داخلی هم بیشتر حمایت شود.

 

منبع: تسنیم

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها